Terenska nastava

Na području Dugog Sela  22. svibnja 2009., održana je terenska nastava.

Učenici su kroz radionice upoznavali kulturne i povijesne znamenitosti grada te otkrivali prirodne ljepote svog zavičaja. Kroz radionice učenici su učili praktično

primjenjivati naučena znanja iz pojedinih predmeta u svakodnevnom životu.

U terenskoj nastavi sudjelovali su svi učenici šestih razreda.

Učenici su bili raspoređeni u 14 radionica:

Radionicu hrvatskog jezika Dugo Selo u pjesničkoj slici vodile su Larisa Kramer, Gorjana Urbiha. Prof. Larisa upoznala je učenike sa zbirkom pjesama dugoselskog pjesnika Slavka Vurića, a prof. Gorjana potakla je učenike na stvaranje literarnog djela o svom zavičaju.

Voditelji radionice tehničke kulture Tehnika u službi prirode i  Strojevi u graditeljstvu bili su

Borislav Jurić i Jozo Pletikosić.

Dok su prof. Pletikosić i učenici obilazili gradilišta u Dugom Selu, promatrali strojeve u graditeljstvu i njihovu namjenu, učenici u radionici prof. Jurića su izrađivali drvene kućice za ptice.

Profesorice engleskog jezika Nives Fabulić i Ana Markovinović vodile su radionice Famous sights i Prevoditelji u kojima su upoznavale učenike sa znamenitostima Dugog Sela koristeći engleski jezik.

Radionice Matematika to si ti i Matematika oko nas vodili su prof. Zlatko Znamenaček i prof. Katica Dugalić. Prof. Znamenaček je upoznao učenike s praktičnom primjenom matematike u svakodnevnom životu.

Prof. Sonja Grgac vodila je radionicu Ljekovito bilje u kojoj je pomogla učenicima prepoznati najčešće livadne ljekovite biljke.

U radionici Crkva sv. Martina  prof. Niko Šokčević je upoznavao učenike s povijesnim razvojem Dugog Sela prateći razvoj kršćanstva i crkve sv. Martina na Martin bregu od 1209.godine.

Vjeroučiteljice Karmela Radić i s.Smilja Čirko vodile su radionice Jezična disgrafija molitve i

Legende o sv. Martinu. Prof. Karmela je učenicima predstavila različite jezike jedne molitve te ukazala na ekumensko djelovanje Crkve. U radionici S. Smilje Čirko učenici su likovnim izražavanjem dočarali legende o sv. Martinu.

U radionici Orijentacija u prirodi, prof. Marina Periša naučila je učenike orijentirati se u prirodi pomoću kompasa te znati se služiti kartom plana grada Dugog Sela.

Dugoselski pejzaž  oslikali su učenici koje je vodila prof. Barbara Biđin.

U radionici Glazba u prirodi  prof. Sandre Frančišković učenici su, pronalazeći predmete u prirodi, izrađivali udaraljke.

Voditelj organizacije terenske nastave

Karolina Hrastović

pogledajte slike

objavio: Bernard Vrbić   datum: 29. 5. 2009.

« Svibanj 2024 »