PISMO RODITELJA: Draga i poštovana učiteljice

Prelazak u peti razred promjena je koju osjećaju i roditelji i učenici. Iskustvo dotadašnjeg školovanja proširuje se dobivanjem novih predmeta i stjecanjem novih prijatelja. U zadnjem tjednu nastave četvrti razredi organiziraju završnu priredbu, svečanost i zabavni program u kojem sudjeluju učenici i roditelji. Dirnuta jednim od darova, monografijom razreda i priloženim pismom roditelja, učiteljica Melita Lepotinec svoje je iskustvo odlučila podijeliti sa svima nama:

Draga i poštovana učiteljice,

svaki je rastanak težak, a emocije koje su se nakupile u srcima svih nas teško je skupiti na komad papira. O vama kao dragoj majci naše djece možemo reći samo najbolje. Pamtit ćemo vas po prvome danu našeg ulaska u školu s djecom, koja su čvrsto stiskala naše ruke ne znajući kamo idu, preplašeno su gledala oko sebe, no strah je ubrzo nestao upoznavanjem njihove drage i mile učiteljice. Postali su razred u kojem su puno učili, igrali se, pomagali si međusobno, a bilo je tu i raznih ludorija, prepirki pa i svađa. Sve ste to s lakoćom rješavali.

S vama su proveli više vremena nego s bilo kim, bili ste njihove oči, uši i ruke. Naučili ste ih prva slova, brojke te kako da crtežom izraze sebe. Obilježili ste njihove prve školske dane, uvukli se u njihova srca i uvijek ćete tamo i ostati jer prvi školski dan baš kao i prve ljubavi nikada se ne zaboravljaju. No, ne trebamo biti tužni jer znamo da ćemo i dalje viđati Vas na školskim hodnicima, razmjenjivati riječi i dojmove. Naša su djeca za stepenicu zrelija, a vas čekaju neki novi klinci koji vas trebaju kao što su vas trebali naši klinci prije četiri godine.

Znamo da ćete i njima biti tako dobri kao što ste bili i našoj djeci. Nema nauke o tome kakav treba biti roditelj ili učitelj, teorija je jedno, a život nešto drugo. No, prije svega bili ste čovjek. Unijeli ste se u posao srcem i dušom. Djeca su to osjetila i zato vas toliko zavoljela, kao i mi. Hvala na svim lijepim riječima i djelima ove 4 godine. Znamo da ovo nije kraj našeg druženja i da na vas uvijek možemo računati jer naši će klinci  uvijek biti i vaši klinci.

Želimo vam sreću i uspjeh u vašem daljnjem radu i od sveg srca jedno veliko

Hvala za sve!

Roditelji 4.b razreda

objavio: Marijana Pleše   datum: 18. 6. 2014.

« Svibanj 2024 »