RASPJEVANA ŠKOLA: Nastup našeg zbora na glazbenoj smotri

Susret đaka glazbenjaka – smotra školskih zborova održana je prošlog petka u OŠ „Ivan Benković“. Koncert u organizaciji Glazbene udruge Opus i škole domaćina, uz više prijavljenih zborova nego lani, i u svome drugom izdanju oduševio je programom i kvalitetom nastupa. Našu je školu predstavljao „Vokalno-instrumentalni sastav OŠ Josipa Zorića“ -  školski zbor okupljen posebno za ovu prigodu. Organizaciju nastupa i pratnju na klaviru izvela je učiteljica Ksenija Šantak.

Uvodna riječ ravnatelja Branka Goleša ispunila se od početka do kraja smotre. U gotovo sat vremena posjetitelji su mogli uživati u probranim skladbama školskih zborova iz Zagrebačke županije. „Na repertoaru su dobro uvježbane pjesme izvođene tijekom godine na školskim priredbama i ostalim prigodama, a ova smotra prilika je za nastup pred novom publikom i upoznavanje javnosti s umjetničkim potencijalom pojedine škole“, komentar je učiteljice Ksenije Šantak. Prvi je nastupio zbor OŠ Dragutina Domjanića iz Svetog Ivana Zeline s izvedbom tri skladbe kajkavskog ugođaja. Potom je  „Vokalno-instrumentalni sastav OŠ Josipa Zorića“ izveo vječnu melodiju američkog pjevača Bena E. Kinga Stand by me. Uz klavirsku pratnju voditeljice, pjesmi je prepoznatljivi ritam udahnuo Renato Laškarin na bongo bubnju, a milozvučnost ksilofona utkale su Antonea Dujmović i Ana Grozdek. OŠ Ksavera Šandora Đalskog iz Svetoga Ivana Zeline predstavila se skladbom Tancala bi rada, a solističko umijeće učenika ove škole otkrili smo u pjesmi Suza za zagorske brege. Veliko oduševljenje izazvala je klapa učenica petih razreda OŠ Matije Gupca iz Zagreba. One su uvjerljivim glasom izvele narodnu pjesmu Zaspalo je siroče. Na smotri je i klasična je glazba našla svoje mjesto. Zbor OŠ Bogumila Tonija iz Samobora izveo je Ptičju tugu Ludwiga van Beethovena, sjetnu skladbu koja je gledatelje raspoložila kvalitetom izvedbe. Skladba Ključevi neba i bugarska pjesma Ergen deda u izvedbi zbora OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice bile su predzadnja točka, a potom su na scenu izašli domaćini i izveli ulomak iz plesnog mjuzikla Briljantin – projekta kojim su nedavno osvojili nagradu u Sanremu. Po završetku smotre organiziran je domjenak i druženje .

objavio: Marijana Pleše   datum: 10. 6. 2014.

« Svibanj 2024 »