POLUZAVRŠNO DRŽAVNO U RUKOMETU: Odlično 2. mjesto naših rukometašica!

Rukometašice naše škole natjecale su se na Poluzavršnom državnom natjecanju u rukometu. Natjecanje se održalo u četvrtak, 3. travnja 2014. godine, u Garešnici. Krenuli smo s rukometašicama ranom zorom, a u autobusu je bila odlična atmosfera jer su nam se pridružili učenici OŠ „Ivan Benković“, točnije, muška rukometna ekipa, koji su se također plasirali na Poluzavršno natjecanje.

Utakmice su počele oko 10 sati, a bilo je sveukupno četiri ženske i četiri muške ekipe. Na natjecanju su sudjelovale rukometne ekipe iz OŠ Popovača, OŠ Zlatar Bistrica, OŠ Garešnica te naša ekipa u kategoriji djevojčica, dok su u kategoriji dječaka sudjelovale ekipe iz OŠ Orosljavlje, OŠ Dragutina Tadijanovića, Petrinja, OŠ Vladimira Nazora, Daruvar, te naši susjedi iz OŠ „Ivan Benković“.

Prije početka svih utakmica nastupile su mažoretkinje koje su nas oduševile navijačkom glazbom i koreografijom te smo i mi poželjele zaplesati. Same utakmice bile su i više nego borbene, čak u toj mjeri da je razliku između pobjednika i poraženih činio ponekad samo jedan gol. Nakon svih utakmica saznali smo i pobjednike natjecanja, koji su se plasirali na Državno natjecanje. Pehare su primili i drugoplasirani i trećeplasirani.

U kategoriji djevojčica prvo mjesto osvojila je ekipa domaćina, OŠ Garešnica, drugo mjesto osvojile su naše odlične rukometašice, kojima je nedostajao tek gol do pobjede, a treće mjesto osvojila je ekipa iz OŠ Popovača. U kategoriji dječaka prvo mjesto osvojili su rukometaši iz OŠ Vladimira Nazora, Daruvar, drugo mjesto pripalo je rukometašima iz OŠ „Ivan Benković“, a treće mjesto osvojili su rukometaši iz OŠ Dragutina Tadijanovića iz Petrinje.

Čestitamo našim Dugoselkama i Dugoselcima na izvrsnom rezultatu!

Sastav naše rukometne ekipe:

Matea Marčinković, 8. b

Nina Nuši, 8. c

Laura Vidaković, 8. e

Viktorija Dujmović, 8. e

Ana Šebalj, 8. e

Renata Pavić, 7. c

Julijana Šestan, 6. c

Iva Budim, 7. e

Tamara Geri, 7. a

Karla Klečar, 7. d

Laura Bebek, 8. e

Karla Katarina Magdić, 7. e

Nikolina Debeljak, 8. d

Mentor: Jozo Jurković, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture

Jacqlin-Maria Žlabravec, 7. e

Patricia Jozić, 7. e

Lana Ivanišević, 7. e

objavio: Krešo Urek   datum: 11. 4. 2014.

« Svibanj 2024 »