POLUZAVRŠNO DRŽAVNO NATJECANJE U STOLNOM TENISU: Naše zlatne stolnotenisačice!

Poluzavršno državno natjecanje u stolnom tenisu za četiri županije, Zagrebačku, Bjelovarsko-bilogorsku, Sisačko- moslavačku i Krapinsko-zagorsku, održano je u srijedu, 19. ožujka 2014. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani Dugo Selo. Organizator natjecanja bila je naša škola.

Učenici osnovnih škola natjecali su se u dvije kategorije: djevojčice i dječaci. U kategoriji djevojčica nastupile su četiri ekipe stolnotenisačica: III. osnovna škola Bjelovar iz Bjelovara, OŠ Viktorovac, Sisak, OŠ Augusta Cesarca, Krapina i naša škola, OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo. U kategoriji dječaka nastupili su stolnotenisači OŠ Nikole Hribara, Velika Gorica, OŠ Štefanje, Bjelovar, OŠ Dragutina Tadijanovića, Petrinja i OŠ Ksavera Šandora Gjalskog, Zabok.

Nakon službenog ždrijeba, održano je svečano otvaranje, a u ime domaćina okupljenima sportašicama i sportašima obratila se ravnateljica Srednje škole Dugo Selo Darinka Svetec i svima zaželjela puno uspjeha.

Uslijedio je vrlo napet i zanimljiv turnir. U ekipi učenica vrlo je brzo bilo izvjesno tko će pobijediti na natjecanju i tako osvojiti zlatnu medalju. Pobjednice, stolnotenisačice naše škole u sastavu Ana Murat, 7. a, Maja Mesić, 8. d, Petra Bulić, 6. c, i Antonela Papak, 3. d, postigle su odličan rezultat, pobijedivši sve natjecateljice. Srebro su osvojile stolnotenisačice III. osnovne škole Bjelovar, dok su broncu odnijele stolnotenisačice OŠ Viktorovac iz Siska. Stolnotenisači su ipak publici priredili napetiji turnir. U jednom je trenutku neizvjesna bila borba između ekipa OŠ Nikole Hribara iz Velike Gorice i OŠ Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka, no stolnotenisači iz Zaboka uvjerljivo su poveli i osvojili zlato, dok su Velikogoričani, inače prošlogodišnji državni prvaci, osvojili srebrnu medalju. Bronca je pripala stolnotenisačima iz OŠ Dragutina Tadijanovića, Petrinja.

Na svečanoj podjeli ravnateljica Srednje škole Dugo Selo dodijelila je zaslužena priznanja, medalje i pehare te čestitala svim sudionicima i pobjednicima. Pridružujemo se čestitkama i želimo puno uspjeha prvacima ovoga natjecanja na predstojećem Državnom prvenstvu koje će se održati u svibnju održati u Poreču, a našim stolnotenisačicama i njihovom treneru učitelju tjelesne i zdravstvene kulture Jozi Jurkoviću želimo obranu naslova državnih prvakinja!

Radoznali reporteri

Priloženi dokumenti:
bilten_stolni_tenis_poludrzavno_2014.pdf (2.27 MB)

objavio: Krešo Urek   datum: 25. 3. 2014.

« Svibanj 2024 »