SVJETSKI DAN ZAŠTITE ŽIVOTINJA: Kako se ponašamo prema životinjama?

Na Svjetski dan zaštite životinja, koji se svake godine obilježava 04. listopada, naši su učenici upoznali dva kućna ljubimca i tako iz prve ruke čuli i vidjeli kako trebamo odnositi prema životinjama.

Dva psa, inače kućni ljubimci učenika 2.a razreda, bilo su veliko iznenađenje, osobito učenicima koji nemaju kućne ljubimce.

Susret je organizirala učiteljica Gordana Takač Tominac, a u razgovoru s vlasnicima pasa i kroz igru na školskom igralištu, učenici su imali prilike saznati kako othraniti psa ili neku drugu životinju u vlastitome domu, kako se odnositi prema njihovim potrebama i kako život u gradu učiniti primjerenijim za pse, mačke i njihove vlasnike. Učenici su tako iznijeli svoje prijedloge o poboljšanju životnih uvjeta i osvještavanju stanovnika o pravima životinja.

Neke od dojmova s ovog nastavnog sata i nesvakidašnjeg susreta na školskome igralištu možete pročitati u nastavku.

OPIS PSA

Danas je u školu došla mama moje prijateljice Ane. Sa sobom je povela psa Švrću. Pas ima dugu dlaku. Star je tri godine. On je crnozlatni pas i jako je zaigran. Pas je najbolji prijatelj čovjeku.

Matija Belic, 2. a

O PSIMA

Na Dan životinja u školu je došao pas Švrćo. On ima mali, crni nos. Ima dugu, smeđu i crnu dlaku. Voli jesti pseću hranu i pseće poslastice. Ima 3 godine i 3 kilograma. Naučili smo da ne smijemo maltretirati životinje i da se moramo brinuti o njima.

Ana Obućina, 2. a

DAN ŽIVOTINJA

Našu školu je posjetila mama jedne učenice iz razreda i dovela Rokija, psa mješanca. On je vrlo lijep, ima kratku dlaku. Jede kosti od piletine, a ponekad i kolač. Najviše se voli igrati s djecom. Star je pet i pol godina. Smeđe je i bijele boje i teži 2 kilograma. Psi su najbolji prijatelji čovjeku i ja ih volim. Kada si tužan, potraži prijatelja – psa! Ako imaš neku životinju, trebaš se o njoj i brinuti.

Antonija Vukadin, 2. a

objavio: Krešo Urek   datum: 15. 10. 2013.

« Svibanj 2024 »