SUSRET OSNOVNOŠKOLSKIH GLAZBOLJUBACA U RUGVICI

U četvrtak, 23. svibnja 2013. godine, oko jedanaest sati prijepodne cijeli školski orkestar uputio se prema Osnovnoj školi Rugvica u pratnji profesorice glazbene kulture Tene Čačić i školske knjižničarke, profesorice Lade Grdan.

Naime, tamo se održavao susret osnovnoškolskih glazboljubaca. Dočekali su nas naši domaćini, učitelji i učenici. Prije nas stigli su  glazboljupci iz Osnovne škole „Ivan Benković“ te pjevački zbor Osnovne škole Eugena Kumičića iz Velike Gorice.

Nakon kratkih priprema i proba, započele su izvedbe. Prvi na redu bili su učenici naše škole, koje je predvodila profesorica Tena Čačić, sa sljedećim skladbama:  Školsko zvono u izvedbi ansambla udaraljki, zatim Caroubel, skladba u izvedbi ansambla blok flauta, te skladba Đele Jusića La musica di notte u izvedbi solista: blok flauta – Sara Lončar i Gabrijela Tečić. Odlične nastupe imali su Dominik Ščančar na gitari i Kristijan Čekada na bisernici. Nakon njih uslijedio je pjevački zbor Osnovne škole Eugena Kumičića iz Velike Gorice sa skladbama Je Veux pjevačice Zaz i Što je ljepota Maje Rogoč, sa solistima Leom Polakom i Leonom Trohom na bubnjevima. Na gitari ih je pratio profesor Mladen Ergić.

Nakon Velike Gorice nastupili su domaćini, Osnovna škola Rugvica, s tri skladbe: Siyahamba, skladba iz Južnoafričke Republike, Happy Day, crnačka duhovna skladba, te The Lion sleeps tonight – skladba iz filma Kralj lavova. Solistice su redom bile: Hannah Gašparević, Karla Raić i Katarina Jelić. Nakon toga, kao šećer na kraju, stigli su na pozornicu i učenici, orkestar i zbor Osnovne škole „Ivan Benković“. Uveselili su nas skladbom grupe Abba Hvala ti za glazbu u izvedbi školskog benda, zbora i solistice Doroteje Šarić, skladbom Jacquesa Offenbacha Can can u izvedbi orkestra te skladbom Viva la Vida u izvedbi orkestra i solistice Doroteje Šarić.

Nakon svih nastupa ostali smo na plesnom podiju, gdje nam je DJ puštao pjesme po želji. Na plesnom podiju ipak su dominirali učenici Osnovne škole „Ivan Benković“ odličnim plesnim pokretima i koreografijom uz hit Gangnam style pa smo i mi ponešto naučili od njih i zaplesali. Nakon plesa uputili smo se u kuhinju gdje su nam ljubazne kuharice ponudile sendviče i sokove gdje smo jeli, a nakon jela i vratili se u školu oko 15.00 sati. Svi smo bili puni energije, a i vidjeli smo i naučili puno pjesama i novih plesnih pokreta.

Patricia Jozić, 6. e

objavio: Krešo Urek   datum: 27. 5. 2013.

« Svibanj 2024 »