ADVENT U DUGOM SELU: ANĐELEK FEST, PALJENJE SVIJEĆA I USPJESI NAŠIH UČENIKA

U prostoru Doma HV-a  u Dugom Selu od 14. do 16. prosinca održavao se Božićni sajam Anđelek fest.

Baš kao i mnogim lokalnim obrtnicima, poduzetnicima i raznim udrugama i našoj je školi pripao Izložbeno-prodajni prostor. Na našem ste štandu mogli kupiti anđele od raznih materijala − tijesta, gipsa, stakla, krep papira, keramičkih pločica, staklenki, čime smo još jednom potvrdili ekološki osviještenost. Naime, otpadni su materijali upotrijebljeni u praktične, ali i estetske svrhe. U izradi raznolikih anđela sudjelovali su učenici nižih razreda na čelu sa svojim učiteljicama Radojkom Lulić, Ivanom Matešić, Marijom Sekur-Harcet, Danijelom Medaković, Aleksandrom Vajzović-Carić, Melitom Lepotinec. Mnoge su anđele izradile i isheklale i same profesorice − Zdenka Knežić, Julijana Kučan, Željkica Bradarić te ravnateljica Mara Mamuza. Najprodavaniji bili su anđeli od tijesta.

Na likovnom i literarnom natječaju sudjelovale su osnovne škole s područja Dugog Sela i okolice: OŠ Ivan Benković, OŠ „Stjepan Radić“, Božjakovina, OŠ Rugvica i naša škola. Nagrada za najbolje učeničke radove podijeljene su u nedjelju, 16. prosinca, u 18:00 sati u okviru svečanosti zatvaranja Anđelek festa. Bilo je velike napetosti jer su natjecatelje ocjenjivali Igor Knižek, Nada Kozić i Ivana Gudelj, koji su činili stručni žiri. U kategoriji poezije prvo mjesto osvojila je Veronika Kostanjevac iz 6.c, dok je u kategoriji proze treće mjesto osvojila Mare Nike Lukšić iz 2.d razreda. Što se tiče likovnog natječaja, osvojili smo sva tri mjesta. Prvo mjesto osvojila je Mia Vernik iz 1.a, drugo mjesto Martina Ćorluka iz 4.d, a treće mjesto Petar Dobrinić iz 4.d razreda.

U subotu, 15. prosinca, u 16.00 sati kod glavnog gradskog sata također smo sudjelovali u popratnom programu u okviru paljenja treće adventske svijeće. Tom prekrasnom običaju u Dugom Selu pridonijeli su svojim nastupima Lara Cvjak iz 3.e razreda s recitacijom Božić u duši i Martina Grgošević, Paula Bičanić i Sara Habečić iz 4.d razreda s recitacijom Četiri svijeće Došašća.

Izrazito smo ponosni na Advent u Dugom Selu i na naš novi Anđelek fest jer nam uistinu ovo predbožićno vrijeme čine ljepšim I toplijim, neovisno o pravom zimskom ugođaju koji je ove godine nastupio puno ranije.

Marija Grgošić, 8.a

Sve totografije pogledajte u galeriji!

objavio: Krešo Urek   datum: 19. 12. 2012.

« Svibanj 2024 »