U SVIJETU KNJIGA

Učenice osmih razreda, Mlade knjižničarke, Lidija Levis, Nicol Lučić, Lucija Novak, Katarina Galić i Marija Ggrgošić s knjižničarima Ladom Grdan i Ivanom Klasnićem posjetili su INTERLIBER – međunarodni sajam knjiga i učila. INTERLIBER se održavao u prostoru Zagrebačkog velesajma od 13. do 18. studenog ove godine.

Mi smo prisustvovali Međunarodnom sajmu knjiga i učila 15. studenog, jer se tog datuma objavljivala nagrada za knjižničare koji su sudjelovali u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja, u organizaciji knjižnica Grada Zagreba, Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice. Naime, Mladi knjižničari iz svih krajeva Hrvatske morali su pročitati tri inače nagrađene knjige Julijana Matanović i An Dokić: One misle da smo male, Nada Mihelčić: Zeleni pas i Jasminka Tihi Stepanić: Imaš fejs?, ispuniti formulare te ih internetom poslati. Iz svake škole izvlačio se jedan knjižničar pa su oni izvučeni imali šansu osvojiti glavnu nagradu – tablet. Iako su se na ovaj natječaj prijavile Katarina Galić, Lucija Novak i Nicol Lučić, šanse da osvoji glavnu nagradu jedina je imala Lidija Levis iz 8.c razreda. Svi smo navijali za nju. Prije samog izvlačenja, došli smo u jednu ogromnu dvoranu sa osamsto stolaca, no još uvijek nije bilo dovoljno mjesta za sve pa su mnogi morali stajati. Također, odgledali smo dječju predstavu "Ružičasta sanjarica", a nakon tridesetominutne predstave nastupilo je izvlačenje pobjednika. Bilo je 7 utješnih i 3 glavne nagrade.

Nažalost, naša škola nije osvojila niti jednu nagradu, ali nismo bili previše razočarani s obzirom da je bilo dvjetotinjak natjecatelja. Poslije smo se otputili "svijet knjiga". Gdje smo se god okrenuli, vidjeli smo knjige. Bila sam veoma sretna kada sam ugledala knjigu koju sam tražila godinu dana. Nas pet smo bile obuzete knjigama i stalno smo hodale amo-tamo tražeći ih još. Za vrijeme hodanja među štandovima i policama s knjigama, prisjetila sam se kako prije nisam voljela knjige. Shvatila sam da sam mogla mnogo toga propustiti da nisam jednog dana počela čitati i čitati. Bilo je pomalo teško snalaziti se u tom prostoru jer je sve vrvjelo od ljudi. Drago mi je što postoje ovakvi dani knjiga u kojima mi knjigoljupci jednostavno možemo uživati.

Nakon provedenih tri sata uz knjige raznih književnih vrsta, vratili smo se kući oko 16 sati.

Marija Grgošić, 8. a

objavio: Krešo Urek   datum: 19. 11. 2012.

« Svibanj 2024 »