JABUKOLJUPCI O JABUKAMA

Iako se ove godine Svjetski dan jabuka slavio u subotu, 20. listopada, učenike 3. i 4. razreda to nije spriječilo da se u ponedjeljak preobraze u prave jabukoljupce.

Naime, ne samo da se informiralo i učilo o njenom utjecaju na očuvanje ljudskoga zdravlja, već se o njoj pjevalo, dramatizirali su se igrokazi o jabuci, pisali su se literarni i slikali likovni radovi na temu jabuke, izrađivali su se plakati i mobili, koristila se origami tehnika izrade jabuka, jabuke su se gulile, ribale i cijedile za sok, a pravili su se i kolači od jabuka.

Sve aktivnosti vezane za Svjetski dan jabuka možete pogledati u fotogaleriji, a o detaljima će vas izvijestiti učenici Paula Meštrić, 3.d, Mateja Perić, 4. c, Manda Vicić i Sara Habečić, 4. d, te Mateo Toplko, 4. e.

JABUKE

U ponedjeljak, 19. 10., u našem 3. d razredu obilježili smo Dan jabuka. Čitali smo zanimljivosti o jabukama: koliko je zdrava i što se sve od nje može pripremiti za jelo. Zanimljivosti koje smo saznali ispisali smo na listu papira izrezanog u obliku jabuke i sve zalijepili na plakat.

Čitali smo šaljivi strip „Ljubavna jabuka“ kojeg smo i dramatizirali. Na likovnom smo izrezali jednu jabuku na tri dijela, a tanku plošku obojili smo temperama – pola ploške bojom, a drugu polovicu sivom, bijelom ili crnom temperom.

Naravno, na kraju smo se zasladili slatkom kraljicom voća.

Paula Meštrić, 3. d

IZVJEŠTAJ

U ponedjeljak, 22. 10. 2012. godine, povodom Dana jabuka na satu hrvatskog jezika čitali smo priču Bakina jabuka, a na satu matematike zbrajali smo i oduzimali jabuke. Na satu prirode i društva naučili smo da je jabuka kraljica voća. I na kraju, na satu razrednih odjela naša grupa radila je tortu od jabuka, 1. grupa radila je zube od jabuka, 2. grupa radila je od papira origami jabuku. I slušali smo pjesmu Sretan Dan jabuka!

Mateja Perić, 4. c

IZVJEŠTAJ O JABUKAMA

Djeca 4. d razreda u ponedjeljak, 22. 10., obilježili su Dan jabuka. Cijeli su dan pričali i pisali o jabukama. Na satu hrvatskog čitali su priču o baki, dječaku i stablu jabuke. Priča je bila tužna. Na likovnom radili su jabuke od kolaža (prepletali su kolaž). Nekome prepletanje nije baš lako išlo, a nekima je išlo odlično. Na kraju su zaključili da su jabuke vrlo zdrave za život ljudi i djece.

Manda Vicić i Sara Habečić, 4. d

DANI JABUKA

U Osnovnoj školi Josipa Zorića održao se Dan jabuka. Razred 4. e kroz sve je predmete pričao o jabukama. Prvo smo učili pjesmicu o jabuci, a onda smo čak i crtali jabuke s pastelama. Par učenika je i donijelo jabuke. Svi smo se zasladili. Poslije smo opisivali kakve su pa je jedan učenik predložio da su sočne, drugi da su crvene i tako smo još dugo opisivali jabuke. Taj dan je bio jako zabavan i sočan.

Mateo Topolko, 4. e

Sve fotografije pogledajte u galeriji!

objavio: Krešo Urek   datum: 24. 10. 2012.

« Svibanj 2024 »