DANI KRUHA

Ovogodišnja svečanost Dana kruha u našoj je školi realizirana kao veselo kulturno-umjetničko događanje u kojem su se smjenjivale pjesme i recitacije.

Osim priredbe, na centralnom mjestu u predvorju zgrade, postavljen je izložbeni stol s krušnim proizvodima iz kuhinja naših učenika.

Hodnike i učionice ukrasili smo tematskim crtežima i dekoracijama, a u posjet su stigli i pekari koji su demonstrirali proces nastajanja kruha. Uz zahvale roditeljima, bakama, djedovima i ostalima na donaciji prekrasnog mirisnog kruha pripremljenog za ovu svečanost, pozivamo vas da pogledate galeriju fotografija i pročitate izvještaje Lucije Tečić, učenice 3. e razreda, i Matea Topolka, učenika 4. e razreda.

U utorak, 16. listopada, u našoj smo školi obilježavali Dane kruha. U predvorju škole okupili su se svi 1. i 3. razredi. Poslušali smo prigodne recitacije koje je izvelo  nekoliko učenika. Posjetio nas je svećenik Slavko Kresonja koji je izgovorio molitvu i zahvalu za kruh. Blagoslovio je kruh koji smo potom razdijelili. Svatko je dobio komadić.  Zajedno smo otpjevali pjesmu „`Vijek slavljen budi, o moj Gospodine“. Bilo je jako lijepo i svi su bili veseli. Kasnije smo se u razredima sladili finim kiflicama, kruhom i voćem što su nam pripremile mame i bake.

Lucija Tečić, 3. e

U Osnovnoj školi Josipa Zorića 16. listopada obilježeni su Dani kruha za 2. i 4.razrede. Predstavu je, sa par uvodnih riječi o kruhu, otvorila ravnateljica Mara Mamuza. Zapravo, kruh je bio najvažnija tema cijelog događaja. Kako bi sve bilo dobro uvježbano, pobrinule su se vjeroučiteljice Marinela Lovrenović i s. Marija Medved, koje su bile zadužene za recitacije i dramske izvedbe. Osim izvrsnih recitatora, nastupali su i učenici bez kojih se ne bi tako dobro dočarao kruh. Neki od učenika glumili su sunce, zemlju, kišu, zrno, traktor, kombajn, silos, mlin, pekara i kruh. Oni su nam prikazali kako se iz sjemena dobije kruh, koji mi poslije kupujemo u trgovini. Predstavu je sa par lijepih riječi i posvetom kruha završio velečasni Slavko Kresonja. Poslije predstave učenici su se mogli počastiti blagoslovljenim kruhom.

Mateo Topolko, 4. e

objavio: Krešo Urek   datum: 18. 10. 2012.

« Svibanj 2024 »