OBILJEŽAVANJE DANA ŠKOLE I PODIZANJE ZELENE ZASTAVE

Ovogodišnji Dan škole bio je dvostruka svečanost jer smo obljetnicu povezali sa stjecanjem statusa Međunarodne Eko-škole i činom podizanja Zelene zastave. „Napokon!“ – kažemo s oduševljenjem, jer je marljivim radom na tom projektu dosegnut željeni cilj: primanje u obitelj „zelenih“ škola, a to ujedno otvara novi početak i novi cilj: odvijanje školske svakodnevice u skladu s načelima ekologije i održivog razvoja.

Svečanost smo koncipirali kao cjelodnevno događanje kroz nenastavni dan u kojem su se smjenjivala natjecanja učenika, kulturno-umjetnička priredba i zajednički ručak uzvanika i djelatnika škole.

Natjecanja za učenike organizirana su iz matematike, a na školskom su igralištu odigrane nogometne utakmice između ekipe učenika prijateljske OŠ Ivana Benkovića i naše školske nogometne momčadi. Za znatiželjne: slavili su gosti!

U podne, zakazana je svečana priredba u dvorani škole uz pozdravnu riječ ravnateljice škole i obraćanje drugih uzvanika programa, a u umjetničkom djelu, nizale su se točke učenika i nastup školskog tamburaškog zbora.

Ravnateljica Mara Mamuza u svom je govoru čestitala učiteljima i učenicima na uspjesima postignutim tijekom godine, na natjecanjima znanja i sportskim susretima te drugim realiziranim projektima u sklopu izvannastavnih aktivnosti. Ispred Udruge „Lijepa naša“ prisutnima se potom obratio njen predsjednik doc. dr. sc Ante Kutle, pohvalivši zajednički rad i uspješnu realizaciju programskih koraka i zaželjevši ustrajnost u provođenju načela Eko-škole. Riječ je potom preuzela gospođa Darinka Balen, viša referentica za osnovno školstvo Zagrebačke županije, te je uz pozdrave i pohvalu organizacije proslave, najavila dotaciju županijskih namjenskih sredstava za dogradnju požarnih stepenica i podizanje standarda školske zgrade. U ime grada Dugo Selo, obraćanje okupljenima nastavio je gospodin Stjepan Bertek, predsjednik Gradskog vijeća koji je istaknuo potrebu izgradnje treće osnovne škole na zemljištu kupljenom u tu svrhu na istočnom dijelu grada. Programu su uz ove goste prisustvovale ravnateljice gradskih dječjih vrtića i srednje škole, ravnatelji okolnih i prijateljskih osnovnih škola, te brojni predstavnici ustanova i državnih tijela s područja grada, lokalni mediji i drugi suradnici realizacije ovog projekta.

Priredba je nastavljena grupnim i solističkim nastupom učenika koji su zadivili izvedbom dječjih skladbi, umijećem recitiranja i dramskog izraza u igrokazima eko-tematike, instrumentalnim nastupom učenice na flauti i plesnom točkom, a na kraju je nastupio školski tamburaški zbor izvedbom četiri pjesme. Drugi dio priredbe odvijao se u dvorištu ispred škole, gdje su se oko jarbola postavljenog u cvjetnom vrtu okupili uzvanici i svi prisutni te uveličali svečani čin podizanja Zelene zastave uz izvedbu državne i Eko-himne škole. Druženje je potom nastavljeno na zajedničkom ručku prigodom kojeg su uručeni pokloni umirovljenim kolegama.

Sve fotografije pogledajte u galeriji!

objavio: Krešo Urek   datum: 14. 5. 2012.

« Svibanj 2024 »