DRUGI DUGOSELSKI SAJAM CVIJEĆA

Ovoga se proljeća u Dugom Selu drugi put održao „Dugoselski cvijet“, sajam cvijeća, koji su posjetitelji mogli razgledati od 20. do 22. travnja 2012. godine u Domu Hrvatske vojske i u Perivoju grofa Drašković.

Program otvaranja sajma vodio je gospodin Borivoj Zimonja, urednik Radio Martina. Zahvalivši se organizatorima, održao je kratak govor o važnosti biljaka te napomenuo da je sajam cvijeća ujedno i prilika da obilježimo i Dan planeta Zemlje, koji se u nedjelju, 22. travnja, slavio diljem svijeta.

Sajam je svečano otvorio gradonačelnik Dugog Sela, gospodin Vlado Kruhak, koji je i osobno pozdravio sve prisutne te svima zahvalio na sudjelovanju. Napomenuo je i da se u subotu, 21. travnja, u cijeloj Hrvatskoj, pa tako i u Dugom Selu, organizira Zelena čistka, akcija čišćenja divljih odlagališta otpada. Za sudjelovanje u toj akciji prijavio se veliki broj građana koji će umjesto smeća iza sebe ostavljati cvijeće! Naime, na svakom mjestu gdje se počisti smeće, posadit će se jedan cvijet kao znak novog života.

Nakon svečanog otvaranja sajma na redu je bila kratka priredba. Prvi su nastupili učenici Glazbene škole Dugog Sela sa dvije instrumentalne skladbe. Zatim učenica 8.a razreda naše škole Anna-Maria Nevestić, koja je sama napisala te izrecitirala Eko himnu OŠ Josipa Zorića. OŠ Ivan Benković predstavila se sa recitacijom Maćuhica Ratka Zvrka koju je izvela Karla Grof. Naravno, ne možemo zaboraviti i naše najmlađe. Skupina Bubamara iz Dječjeg vrtića Dugo Selo hrabro se popela na pozornicu u kostimima ivančica te izvela jednu recitaciju i otpjevala pjesmicu.

Sajam je bio izložbenog i prodajnog karaktera. I prošle, pa tako i ove godine, naša je škola imala štand na tom sajmu. Vrijedni su bili učenici od 5. do 8. razreda te su prodavali predmete koji su izradili učenici i učitelji naše škole. Na našem štandu mogli su se kupiti razni magneti, tegle, cvijeće, kuhače, staklenke, ogrlice, kutijice, narukvice, naušnice, svijeće, pa čak i eko vreće se sa raznim proljetnim motivima. Na sajmu svoje štandove imale su mnoge škole, vrtići i udruženja. Neki od njih su: OŠ Ivan Benković, OŠ Stjepan Radić, dječji vrtići Dugo Selo i Didi, udruga pčelara „Maslačak“, eko skupine te Centar Stančić. Na njihovim štandovima su se također mogli naći zanimljivi proizvodi poput domaćeg meda, ružmarina, lavande, kadulje, broševa pa čak i mirisnih ulja za kupanje.

Istovremeno, u sklopu sajma u Perivoju grofa Draškovića postavljena je i vrtna izložba petnaest izlagača, koji su svojim cvjetnim ili šumskim aranžmanima doprinijeli potpunom procvatu perivoja.

Cjelokupno događanje organizirano je uz potporu Turističke zajednice Dugog Sela i Grada Dugog Sela, te uz medijsku pratnju Radio Martina i Dugoselske kronike. Otvorenje je prošlo u veselom ozračju posjetitelja i izlagača koje se prenijelo i na ostale dane sajma.

Lucija Novak, 7.a

Sve fotografije pogledajte u galeriji!

objavio: Krešo Urek   datum: 24. 4. 2012.

« Svibanj 2024 »