RADIONICA I IZLOŽBA USKRŠNJIH JAJA „U SUSRET USKRSU“

Sunčano subotnje prijepodne i ranoproljetni ugođaj 31. je ožujka u Dugom Selu upotpunilo je i veliko okupljanje djece, roditelja i ostalih znatiželjnih građana u Perivoju grofova Drašković. „U susret Uskrsu“, 4. po redu radionica i izložba uskršnjih jaja privukla je mnoge dječje vrtiće, škole, izvannškolske grupacije i udruge, koje su zajedničkim snagama, ali i u svojevrsnoj međusobnoj konkurenciji, uresile gradski park s dvadeset jaja, uglavnom gigantskih dimenzija.

Tako je Komisija koja je procjenjivala najljepše pisanice, u čijem su sastavu bili Ariella Melić, voditeljica projekta, Ivan Gereci, zamjenik gradonačelnika Dugog Sela te Nada Beroš, viša kustosica Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu, imala zapravo vrlo težak zadatak da među mnogobrojnim raznobojnim pisanicama i kreativnim dosjetljivim rješenjima oblikovanja i komponiranja jaja izabere one najbolje. Naravno, kako bi ocjenjivanje bilo što pravednije, komisija je sudionike podijelila u tri kategorije – predškolska djeca, školska djeca i izvanškolske aktivnosti – a nas je najviše zanimala kategorija školske djece u kojoj je 3. mjesto osvojilo naše „Proljetno buđenje“, koje su pod vodstvom učiteljica Radojke Lulić i Ivane Matešić izradili učenici 1.a i 1.d razreda. Prva dva mjesta pripala su OŠ „Ivan Benković“ i to prvo za pisanicu „Veseli Cvjetko“, koju su pod vodstvom učiteljice Željke Kušan osvojili 4.a razreda, dok su drugo mjesto osvojili učenici 3.d razreda sa atraktivnim „Mozaik jajetom“ pod vodstvom učiteljice Marije Jug.

Osim uspješnih prvašića koji su se izborili za nagradu, iz naše su se škole predstavili još i učenici 2.e razreda, pod vodstvom učiteljice Natalije Pokupec sa „Morskim jajetom“, učenici 3.c razreda pod vodstvom učiteljice Ruže Špoljarić s pisanicom pod nazivom „Dizajnersko jaje“ te učenici 3.d razreda pod vodstvom učiteljice Marijane Tečić sa svojim „Neobičnim jajetom“.

Osim što su djeca i građani mogli uživati u radionicama i dječjim kreacijama, mnogi su se razveselili i zabavili dodatnim sadržajima. Naime, organiziran je prigodni program gdje kojem se pjevalo, plesalo i glumilo te natjecalo u utrci jajima. Međutim, ono što je osobito vrijedno u ovoj radionici i izložbi pisanica jest i podsjećanje na to da raznorazne materijale poput PVC vrećica, kartona, papira, limenki, plastičnih boca i čepova možemo ekološki iskoristiti u umjetničke svrhe te na taj način poticati i promicati ekološku osviještenost naših građana.

Sve fotografije pogledajte u fotogaleriji!

objavio: Marijana Pleše   datum: 11. 4. 2012.

« Svibanj 2024 »