LiDraNo 2012.

U utorak, 21. 02. 2012. godine, mi – Radoznali reporteri – zajedno sa našom voditeljicom profesoricom Katarinom Jularić i knjižničarkom Ladom Grdan, sudjelovali smo na ovogodišnjem LiDraNu, koji se održao u Sv. Ivanu Zelini.

Bilo je jutro kada je otvorenje započelo, a nakon što smo se udobno smjestili u ovećoj dvorani s pozornicom, prvo smo uživali gledajući domaćine, orkestar, zbor i folklornu družinu, kako izvode kratak program.

Zatim je slijedio natjecateljski dio, a na pozornici su se smjenjivali pojedinačni i skupni nastupi učenika osnovnih škola Zagrebačke županije. LiDraNo je započeo kazivanjem poezije i monolozima, a nama se jako svidio nastup učenice Doris Ganić iz naše susjedne škole „Ivan Benković“, koja je svojom izraženom ljubavi prema pjesmi očarala sve prisutne. No, kako smo se i sami uvjerili – monolozi su popularniji, jer su i brojčano prevladavali. Većina monologa bila je i jako zanimljiva, jer su izvođači govorili o školskim problemima, neuzvraćenoj ljubavi te i o pubertetskim problemima. Ulomci iz raznih tekstova bili su jako zahtjevni te sam se osobo začudila volji i ustrajnosti učenika da uspiju. Vjerujem da je žiriju bilo jako teško izabrati najboljeg. Također, skupni su nastupi bili jako efektni i uzbudljivi. Bilo je tu sjajnih glumaca koji su glumili u dramsko scenskim predstavama, lutkarskim predstavama i recitalima. Dramatizirani su tekstovi poznatih hrvatskih pisaca poput Jadranke Čunčić-Bandov, pa sve do bajke Snjeguljice i Eko vijesti.

Jednostavno nemam riječi. Od malenih prvašića pa sve do osmaša, svi su dobili izvanredne pohvale. Moglo bi se reći da im ja osobno skidam kapu jer su se stvarno potrudili i dali sve od sebe. Vježbali su od početka prvog polugodišta pa sve do sada. Nastupi su trajali od 9.00 sati u jutro pa sve do 14.00 sati poslijepodne. Sveukupno bilo je 36 točaka. Nagledali smo se raznih izvedbi i nasmijali duhovitim mladim izvođačima. Zaslužili su jedan veliki pljesak.

Najvažniji dio našega dana, odnosno važan dio dana za našu školu, bio je trenutak kada smo nakon dugog vremena iščekivanja, pronašli ime našeg školskog lista "Joško". Naime, tek oko 16.00 sati poslije podne izvješeni su rezultati natjecanja u kategoriji školskih listova i naš je „Joško“ predložen na državno natjecanje!

Profesorica Jularić, Lucija Novak, također radoznala reporterka, i ja bile smo jako sretni. Bilo mi je drago zbog svih nas, zbog svih Radoznalih reportera i svih suradnika „Joška“. Zatim smo bile pozvane u učionicu gdje su nam članice žirija rekle na koji su način odlučivale koji će školski list predložiti da ide dalje na višu razinu te iznosile i svoje kritike. Bile su jako zadovoljne dugoselskim "Joškom". Čak su nam rekle da je naš časopis najbolji za naš uzrast, da ima najviše tema koje zanimaju nas osnovnoškolce. Nakon ugodnih 30-ak minuta, uputile smo se na autobus i otišle ravno u rodni grad "Joška" na kojeg smo jako ponosni.

Radoznala reporterka

Marija Grgošić, 7.a

objavio: Krešo Urek   datum: 22. 2. 2012.

« Svibanj 2024 »