KREATIVCI U AKCIJI

Naša nova izvannastavna družina Kreativci, koja pod vodstvom profesorica Zdenke Knežić, Sonje Grgac, Željkice Bradarić, Silvane Piljić i Nikoline Ćerlek okuplja velik broj učenika voljnih da nauče neke, već pomalo zaboravljene, vještine naših baka poput štrikanja, heklanja, vezenja, šivanje i izrađivanja ukrasnih i korisnih predmeta, punom se parom pripremaju za Božićni sajam.

Naime, povodom Božića i završetka prvog polugodišta, u školi će biti organiziran Božićni sajam, prodajnog karaktera. Roditelji, koji će tog dana prisustvovati i Božićnom koncertu, moći će kupiti razne predmete koje će izraditi njihova djeca: originalne futrole za mobitele, heklane i štirkane ukrasne anđele, ukrase za bor, tabletiće i nadstolnjake te svakojaki nakit – broševe, privjeske, naušnice, ogrlice i narukvice.

Da bi ponuda na Sajmu bila što raznovrsnija i bogatija, Kreativcima su se u izradi predmeta pridružile i Likovne i kreativne grupe za niže razrede (pod vodstvom učiteljica Radojke Lulić, Ivane Matešić, Melite Lepotinec, Aleksandre Vajzović-Carić, Slađane Antolković i Danijele Medaković), Likovna grupa za više razrede koju vodi profesorica Barbara Biđin, Mladi knjižničari te Vjeronaučno kreativna grupa.

U kreativnu akciju uključili su se i profesori te će i njihove rukotvorine biti izložene na Sajmu. Ovom prilikom pozivamo i roditelje da se i oni uključe svojim idejama ili donacijom materijala te na taj način pridonesu realizaciji Božićnoga sajma.

Također, valja napomenuti da je jedan od ciljeva ovoga načina proizvodnje novih predmeta i osvještavanje važnosti ekologija za naše društvo. Naime pri izradi se koriste prirodni materijali i, gdje god je to moguće, ono što je još jučer moglo postati otpad, već se danas, kreativnim radom, može ponovno iskoristiti i postati dijelom nekog estetski lijepog, ali i korisnog predmeta.

objavio: Krešo Urek   datum: 11. 11. 2011.

« Svibanj 2024 »