DRUGI I TREĆI RAZREDI NA MARTIN BREGU!

Slika jeseni ove godine daleko je od doživljaja pjesnika, inspiriranih bojama listopadnog drveća i mirisima plodova, jutarnjim maglama i mekom svjetlošću koja se probija kroz dvorišta i ulazi u starinske sobe, slika kakvu poznajemo iz naših čitanki i knjiga za lektiru. Nasuprot tome, jesen još uvijek ne ispušta ljeto iz ruku, što je s druge strane pogodno za školske aktivnosti izvan učionice.

Jedan od oblika nastave izvan učionice je terenska nastava i s tom su metodom na svoje oduševljenje upoznati naši drugi i treći razredi. Terenska nastava nije samo izlet nego poučna nastava kojom se gradivo povezuje i produbljuje na konkretnim primjerima, upoznaje prirodna i društvena zajednica okolice, njezina povijest i mogućnosti razvoja. Tim povodom, naši drugi i treći razredi posjetili su Martin breg, dugoselsko vinogorje u čijoj se prošlosti kriju počeci naselja i javnoga života sadašnjeg grada.

U sklopu nastave, učenici su upoznali značajne građevine na području grada, glavnu prometnicu i važne ulice, a posjetili su i mjesno groblje te grob Josipa Zorića, svećenika i pedagoga po kojem je naša škola dobila ime. Učenici su još uočili glavna obilježja jeseni, razliku listopadnog i vazdazelenog bilja, povezali vremenske uvjete i njihov utjecaj na terenu te druge geografske pojmove i pojave sukladno svom uzrastu, kao i međupovezanost prirodnog okružja i djelatnosti kojima se bave ljudi našega grada. U terenskoj nastavi sudjelovalo je oko dvjesto učenika drugih i trećih razreda sa svojim učiteljicama. Uspješno su ostvareni planirani ciljevi nastave i druženje koje će se dugo pamtiti.

Pročitajte kratki osvrt o izletu na Martin breg naših Malih novinara, učenika trećih razreda!

IZLET NA MARTIN BREG

U srijedu, 28. rujna, učenici trećih razreda posjetili su Martin breg. Odmah poslije drugog školskog sata pješice smo krenuli sa svojim učiteljicama. Put je bio zabavan jer smo se cijelo vrijeme šalili. Ubrzo smo stigli. Prvo smo se malo odmorili, a zatim smo promatrali obzor i ponovili strane svijet. Kad smo s time završili, imali smo slobodno vrijeme za razgledavanje i igru. Većina se djece igrala lovice.

Nismo ni trepnuli, a već je bilo vrijeme za povratak. Vraćajući se prema školi razmišljali smo o tome kako nam je bilo lijepo. Tako je završio jedan prekrasan dan proveden u prirodi.

Mali novinari

objavio: Krešo Urek   datum: 5. 10. 2011.

« Svibanj 2024 »