DRUGI RAZREDI NA TERENSKOJ NASTAVI: Upoznali smo biljke i životinje Maksimira

Učenici 2. razreda sa svojim su učiteljicama Marijom Sekur Harcet, Nikolinom Barać, Alenkom Kukec, Marijanom Tečić i Ivanom Protuđer, nakon nekoliko odgađanja zbog lošeg vremena, 13. lipnja 2023. uživali u ljepotama zagrebačkog parka Maksimir. Njihove dojmove pročitajte u nastavku.

Drugi razredi Osnovne škole Josipa Zorića bili su 13. 6. 2023. u parku Maksimir. Vidjeli smo kornjaču, patke, medvjeđi luk, male zimzelene, ljekoviti plućnjak. Izrađivali smo listiće, crtali i pisali. Bilo mi je odlično.

Nika Koletić, 2. b

Probudio sam se rano ujutro i pogledao kroz prozor. Razveselio sam se suncu i plavom nebu. Takav dan baš je stvoren za izlet. Bio sam uzbuđen i nestrpljiv. U školi nas je dočekala učiteljica i autobusom smo krenuli u Maksimir. Dočekao nas je vodič Filip i s njim smo krenuli proučavati biljke. Šetali smo i ugledali biljku kozlac. Naučili smo da je kozlac otrovna biljka. Naziva se još i zmijin kukuruz. Zelena je i ima smeđe točkice, a cvjeta u obliku tuljca. Vidjeli smo i biljku kopitnjak. Ona nije otrovna, a izgleda kao konjsko kopito.

Prošli smo kraj potoka Maksimireca i stigli do umjetnog jezera. U njemu žive labudovi Maks i Mira, patke te crvenouha i žutouha kornjača. Maks ima slomljeno krilo. Jezero nije baš čisto i u njemu raste šaša. U Paviljonu jeke pričali smo o smeću i učili kako ga razvrstavati.

Nakon kratkog odmora na livadi ispunili smo listić o tome što smo vidjeli u šetnji parkom. Na kraju smo na poklon dobili šalice s natpisom: NE plastici!

Vratili smo se sretno svojim kućama. Bio je to lijep dan u Maksimiru.

Mislav Emanuel Kukavica, 2. d

Drugi razredi išli su u park Maksimir. Vidjeli su biljke i životinje. Radili su listiće. Bilo je odlično!

Matija Završak, 2. c

U Maksimiru sam vidio kornjače, patke i pačiće, medvjeđi luk i ljekoviti plućnjak. Bilo mi je super.

Roko Žabljačan, 2. c

Svi drugi razredi išli su 13. lipnja na izlet u Maksimir. Vidjeli smo patke i druge ptice. Išli smo u šumu. Nismo mogli jesti sladoled zato što su ga neki razredi našli u šumi, a mi nismo. Na kraju smo pisali ispit.

Leonardo Bilal, 2. e

Na izlet smo išli 13. 6. 2023. Šetali smo Maksimirom i vidjeli kornjače. Pisali smo i mini ispit. Bilo mi je super.

Matej Jambrec, 2. b

Drugi razredi išli su na izlet u Maksimir 13. 6. 2023. Vidjeli smo životinje i istraživali o njima. Bilo mi je sjajno.

Martina Nikolić, 2. b

Učenici drugih razreda otišli su na izlet u Maksimir 13. lipnja 2023. Vodič nam je bila teta Nikolina. Pisali smo mali ispit, vidjeli biljke i životinje. Na poklon smo dobili šalicu. Bilo mi je super.

Ivana Jurišić, 2. c

Sa svojim sam razredom 13. lipnja 2023. otputovala u park Maksimir. Naš se vodič zvao Filip. Vidjeli smo različite biljke kao što su kozlac, stablo lipe, hrast, tise, koprive i šumske jagode. Životinje koje smo vidjeli su crvenouha i žutouha kornjača, vrapce, patke, mandarinske patke, čaplje i labudove. Labudovi se zovu Maks i Mira. Saznali smo da je Maksimir izgrađen u 18. stoljeću. Bili smo i u Paviljonu jeke, a na kraju smo ispunili ispit. Igrali smo igru Razvrstaj smeće i na kraju smo dobili šalicu na kojoj piše NE plastici! Bilo mi je jako lijepo.

Ana Alisa Vukojević, 2. d

objavio: Ivana Mijatović   datum: 28. 6. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c