DAN ŠKOLE: Proslavili smo 70. obljetnicu!

Made with Clipchamp

Svake godine obilježavamo Dan škole te smo tako i ove godine, u petak, 28. travnja 2023.  prigodno proslavili taj dan. Proslava je bila još bogatija nego inače zato što smo ove godine obilježili i 70 godina naše škole. Toga dana nije bilo nastave, a učitelji su za učenike pripremili različite radionice i sportske turnire. Istovremeno se na ulazu u školsko dvorište održavao ekološko-humanitarni sajam rabljenih predmeta Zorićeva antikvarnica. Kupnjom različitih stvari poput rabljene odjeće, nakita, ukrasnih predmeta, starih knjiga, društvenih igara i slično, svi koji su posjetili sajam sudjelovali su u akciji kojom se planira dodatno opremiti škola za što ugodniji i kvalitetniji boravak. U predvorju škole postavljena je izložba fotografija iz bogate školske arhive pod nazivom Vrijeme u prostoru - naših 70 godina. Mnogi gosti prisjetili su se svojih dana u školi i prepoznali lica na fotografijama.

Čak 26 različitih radionica održavalo su se u školi i školskom dvorištu u jutarnjim satima. Osim toga odigrali su se i sportska finala u nogometu i odbojci te revijalna odbojkaška utakmica između učitelja i učenika. Popis svih radionica nalazi se u prilogu.

Točno u podne proslava se preselila u Pastoralni centar svetog Martina gdje se održala svečana priredba. Dvorana Pastoralnog centra bila je ispunjena do zadnjeg mjesta i priredbi su nazočili mnogi gosti i prijatelji škole koje su pozdravili ravnateljica Mara Mamuza, gradonačelnik Nenad Panian i domaćin, župnik Ivan Valentić. Izvedeno je 15 izvrsnih točaka: sudjelovali su učenički i učiteljski zborovi, plesne skupine i mali recitatori. Popis svih točaka nalazi se u prilogu.

Nakon priredbe organiziran je ručak za učitelje i sve prijatelje škole.

Tijekom održavanja radionica Radoznali su se reporteri podijelili u skupine te obišli neke od radionica. Razgovarali su s učiteljima i učenicima te saznali čime su se sve bavili.

U nastavku pročitajte što su im sve ispričali i pogledajte fotografije.

Game maker

Ovu je radionicu osmislila i vodila učiteljica informatike Ruža Špoljarić. Na radionici su učenici izrađivali videoigru u alatu MIT App Inventor te su aplikaciju instalirali na svoje mobitele i tako isprobali svoju videoigru. Učenici su nam opisali postupak izrade aplikacije te su nam objasnili kako je to jako zabavno i kako su naučili izrađivati videoigre.

Leona Baus i Mia Sokač, 6. d

Pjevačka radionica

Učenici 3. e razreda uz vodstvo učiteljice Marine Perković organizirali su Pjevačku radionicu na kojoj su se zabavili uz pjesmu, glazbu i ples. Rekli su nam kako su osmišljavali igrokaz na predlošku lektire Vlak u snijegu, čija je tema bila vjenčanje. Uz mnogo smijeha i odlične zabave, dobili su pregršt ideja za nove razredne aktivnosti.

Državni simboli

Pod vodstvom učiteljice Povijesti Danijele Župetić učenici su izrađivali predmete koji na sebi imaju državne simbole, na primjer rajfove za kosu ili teglice. Od raznih materijala i predmeta koje su prikupili izrađivali su državne simbole, poput hrvatske zastave ili grbova te su gotove predmete stavljali na rajfove i teglice. Učenici su bili zadovoljni svojim uradcima te su nam rekli da su se jako zabavili.

Matematičke igre

Učitelj Matematike Hrvoje Petrinić osmislio je radionicu na kojoj su učenici igrali kreativne matematičke igre, poput šaha ili mlina, zatim igre strategije kao što je Čovječe, ne ljuti se. Bili su zauzeti i matematičkim izazovima te su sve igre bile prilagođene određenoj dobi učenika koji su se prijavili na radionicu. Učenicima je bilo istovremeno zabavno i izazovno.

Izrada pompona

Kreativna radionica na kojoj su učenici 2. a razreda izrađivali pomopone vodila je učiteljica Marija Sekur Harcet. Učenici su za izradu koristili vunu, a osnovna ideja bila je da to budu životinje u obliku pompona. Međusobno su si pomagali i uživali u radionici. Učenik Luka Andrijević rekao nam je da mu se radionica jako svidjela te je bio zadovoljan svojim radom. Inspiracija je bila izrada uskrsnog vijenca u parku.

Vita Dragičević, Lucija Mendeš i Anja Piljić, 7. d

Hokus-pokus

Učenici 1. a razreda pod vodstvom učiteljice Sonje Ivančević dobro su se zabavljali na znanstvenoj radionici izvodeći pokuse i eksperimentirajući. Saznali su kako nastaje kiša, zašto ulje pliva na površini vode, zašto sol tone i zašto se stvaraju mjehurići kad se sve zajedno pomiješa. Osim toga, baratali su superštapićem, namočenim u deterdžent za pranje suđe, a posebna aktivnost bila je promatranje stabljike graha kako raste.

SPORTSKE IGRE

Na sportskoj radionici su učenici 4-ih razreda igrali različite sportske igre. Učiteljice koje su vodile radionicu su: Ivana Matešić, Slađana Merkaš, Danijela Medaković, Marija Bićanić i Mirela Škarić. Učenici su igrali četiri sportske igre od kojih su neke nošenje krpene lopte u žlici, trčanje s jajetom među čunjevima, trčanje s vijačom te trčanje u paru sa zavezanim nogama. Učenik Filip Piljić rekao nam je da mu se radionica svidjela kao i ostalim učenicima i učiteljicama.

Vita Dragičević, Lucija Mendeš i Anja Piljić, 7. d

objavio: Ivana Mijatović   datum: 11. 5. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c