DRŽAVNA SMOTRA LiDraNo 2023.: Veliki uspjeh radijske emisije i školskog lista!

Državna smotra LiDraNo 2023. održala se od 24. do 26. travnja u Vodicama. Našu su školu predstavljali radioigra Lijepo naše Dugo Selo i školski list Joško s temom broja Sport i tjelovježba. Učenici 3. e razreda Tamara Antunović i Emanuel Krajnović uz vodstvo učiteljice Marine Perković sudjelovali su na okruglom stolu za radijski izraz gdje su pohvaljeni posebice zato što je svih 22 učenika 3. e razreda bilo uključeno u stvaranje i snimanje radioigre. Učenica Petra Anić iz 7. e razreda kao ovogodišnja glavna urednica školskog lista Joško uz vodstvo učiteljice Hrvatskoga jezika Dragane Radovan Marković na okruglom je stolu za školske listove predstavila rad novinarske skupine Radoznali reporteri te je spremno odgovarala na pitanja članova povjerenstva.

Čestitamo našim vrijednim učenicima i njihovim mentoricama te im želimo puno uspjeha u daljnjem radu!

U nastavku pročitajte izvještaj s Državne smotre glavne urednice Petre Anić i pogledajte fotografije.

Državna smotra LiDraNo 2023.

Prema Vodicama, gdje je održana Smotra, zaputili smo se u ponedjeljak, 24. travnja oko 11 sati te smo se smjestili u Hotel Imperial. Svečano otvorenje Smotre održalo se navečer u Pučkom otvorenom učilištu Vodice gdje su se predstavili učenici u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa koji su se svima jako svidjeli. Nakon otvorenja prošetali smo prekrasnom šetnicom uz plažu te je svatko pošao u svoju sobu na spavanje.

Sljedećeg je jutra svaka radna skupina (radijske emisije, novinarski radovi, literarni radovi, školski listovi) sa svojim mentorima sudjelovala na okruglim stolovima. Učenici Tamara Antunović i Emanuel Krajnović (3. e) predstavili su  svoju radijsku emisiju Lijepo naše Dugo Selo, a ja, Petra Anić (7. e), predstavila sam školski list Joško. Povjerenstvo za školske listove dalo nam je vrijedne savjete i puno pohvala za izgled i sadržaj lista. Istovremeno su u Pučkom otvorenom učilištu Vodice pozvani učenici izvodili svoje skupne i pojedinačne scenske nastupe. Njihovi su se okrugli stolovi održali sljedećeg dana.

Treći dan uživali smo u malo slobodnog vremena kupajući se u bazenu u sklopu Hotela i družeći se s novim prijateljima iz cijele Hrvatske. Spremili smo kofere te krenuli na svečano zatvaranje ovogodišnje Smotre na kojem učenici čitali svoje izabrane literarne i novinarske radove te nastupili najupečatljiviji učenici scenskog izraza. Što se tiče radijskog izraza, poslušali smo jednu odličnu radijsku emisiju, a jedan od sudionika u kategoriji školskih listova pripremio je prezentaciju o svim školskim listovima koji su bili pozvani na Smotru.

Osim što sam se odlično provela i stekla nove prijatelje sličnih interesa, naučila sam koliko je vrijedno sve ono što u novinarskoj skupini Radoznali reporteri tijekom cijele školske godine radimo pripremajući godišnjak - ne samo za učenike i školu već i za širu zajednicu.

Petra Anić, 7. e

objavio: Lada Grdan   datum: 2. 5. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c