JUMICAR - Program prometne kulture za najmlađe

Učenici drugih razreda su 4. travnja 2023. sudjelovali u Jumicaru, programu prometne kulture za najmlađe. Jumicar je edukacijski koncept za djecu nižeg osnovnoškolskog uzrasta koji obuhvaća teme prometa, prve pomoći, zaštite od požara i minsko-eksplozivnih sredstava. Program provode tvrtka Mini Auti i MUP-RH u suradnji s partnerima HCK, HVZ, te HCR. Cilj programa je razvijanje dječje svijesti o opasnostima koje proizlaze iz cestovnog prometa i svakodnevnog života. Program se provodi u nekoliko posebno osmišljenih i tematski vezanih radionica prilagođenih dječjem uzrastu.

Učenici 2. a razreda napisali su nam svoje dojmove o privedenoj edukaciji koje možete pročitati u nastavku.

Jumicar volim jer vozimo aute i učimo. Učimo sve o prometu. Volim kad vozim. Kad prelazimo cestu moramo gledati lijevo i desno.

Martin Krpanić, 2. a

Baš mi je bilo lijepo voziti autić zato što sam se osjećala velikom. Ponovili smo pravila u prometu. Mora se stati na crvenom, a kad prelazimo cestu, moramo pogledati lijevo pa desno. Naučila sam kako pružiti prvu pomoć nekome tko se guši.

Sara Šturm, 2. a

Kada se održavao Jumicar, bila sam jako uzbuđena. Prvo smo vozili autiće, a zatim smo učili kako spasiti nekoga tko se guši. Vatrogasci su nas pustili da iznutra pregledamo vatrogasna kola, a u policijskom autu za nas su upalili sirene.

Bilo je jako zanimljivo.

Tena Đuračić, 2. a

Moja škola organizirala je program prometne kulture za najmlađe. Sudjelovali su svi moji prijatelji. Bilo je jako zanimljivo voziti mini aute na poligonu za djecu. Na kraju smo dobili fotografiju i potvrdu za uspomenu.

Mihael Budimir, 2. a

Meni je najljepše bilo voziti auto. Imao sam osjećaj kao da upravljam pravim autom. Sviđalo mi se i volontiranje u Crvenom križu. Puno toga sam naučio što će mi  dalje koristiti u životu.

Luka Andrijević, 2. a

objavio: Ivana Mijatović   datum: 20. 4. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c