LEKTIRA NA NOVI NAČIN: Neobičan susret povodom „Jurnjave na motoru“ u 3. e

Učenici 3. e u ožujku su sa svojom učiteljicom Marinom Perković obrađivali lektiru Jurnjava na motoru Slavka Kolara. To je priča o dječaku koji doživljava pustolovinu na motoru. Upravo motor i njegov vlasnik Mile Perković bili su glavni likovi ovog neobičnog sata lektire. Više o svemu pročitajte u učeničkim izvještajima.

Danas smo imali jako zanimljiv sat Hrvatskog jezika. Obrađivali smo lektiru Jurnjava na motoru Slavka Kolara, a na naše veliko iznenađenje u goste nam je stigao gospodin Mile Perković na pravom motoru. Svi smo uzbuđeno čekali svoj red kako bismo sjeli n a motor i fotografirali se za uspomenu. Kasnije smo igrali razne igre na temu Jurnjave na motoru. Bilo mi je zanimljivo i zabavno te ću zauvijek pamtiti taj dan u školi.

Tamara Antunović, 3. e

U ožujku smo čitali lektiru Jurnjava na motoru. Lektira je vrlo zanimljiva, a u razredu smo razgovarali o glavnim likovima i radnji. Na kraju sata učiteljica nas je izvela na školsko dvorište gdje nas je čekalo iznenađenje. Zamislite, gospodin Mile Perković došao je na svom motoru! Bili smo jako uzbuđeni. Svi smo dobili priliku sjesti na motor i fotografirati se za uspomenu. Bilo je jako zabavno!

Marta Križić, 3. e

Bio je to jedan poseban dan za mene i sve moje prijatelje iz razreda. Sat lektire - Jurnjava na motoru. Mislim da ću ovaj roman pamtiti dugo, dugo. Učiteljica Marina Perković je ta koja nam je pružila poseban doživljaj cijele priče. Družili smo se na školskom dvorištu i kroz igru prepričavali Macanove dogodovštine. Osim toga učiteljica je pripremila posebno iznenađenje za nas. Stigao je on - gospodin Mile Perković na velikom plavom motoru! Bili smo oduševljeni. Svatko je od nas, baš poput Macana, sjeo na motor. Učiteljica nas je fotografirala. Zauvijek ću pamtiti taj dan, Macana i Jurnjavu na motoru.

Lana Fajdetić, 3. e

Prošloga tjedna obrađivali smo lektiru Jurnjava na motoru pisca Slavka Kolara. Učiteljica Marina Perković priredila nam je iznenađenje. O čemu se točno radi, saznat ćete ako strpljivo pročitate ovaj izvještaj.

Dan je bio sunčan i topao. Svi smo bili veseli i raspoloženi. Učiteljica je predložila da izađemo u školsko dvorište gdje će nas netko posjetiti. Bili smo jako radoznali i pošli za njom. Nakon nekoliko minuta u daljini smo uočili plavi motor koji nam se približavao. Svi smo ga iznenađeno promatrali. Zaustavio se pred nama te smo se srdačno pozdravili s vozačem. Bio je to gospodin Mile Perković, učiteljičin suprug. Rekao nam je da svatko od nas može sjesti na motor što smo odmah i napravili.

Ovo mi je bila najbolja lektira do sada. Svima bih preporučila ovu knjigu jer je radnja zanimljiva i poučna.

Monika Ivaniš, 3. e

objavio: Lada Grdan   datum: 31. 3. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c