LUTKARSKA RADIONICA: Oživjele Ezopove basne u 3. c

Učenici 3. c razreda u knjižnici su sudjelovali u lutkarskoj radionici na temu Ezopovih basni. Radionicu su vodile učiteljica Dubravka Vuković i školska knjižničarka Lada Grdan. Učenici su čitali odabrane basne, a potom u grupama izrađivali lutkice likova. Posljednji zadatak bilo je uz pomoć izrađenih lutaka odglumiti basnu iza paravana. Što kažu o radionici, pogledajte u izvještajima učenika 3. c razreda.

Na početku smo s knjižničarkom razgovarali o basnama. Postavljala nam je pitanja kao: Što su basne? Kakvi su u njima likovi? Što ima svaka basna?

Dala nam je upute kako izraditi lutke od tankog kartona i štapova. Cijeli je razred podijeljen u pet skupina. Svaka je skupina morala odabrati basnu te se dogovoriti oko uloga tko će što izraditi i koji lik će glumiti. Slijedilo je izvođenje igrokaza. Nakon dobro i uspješno odrađenog zadatka kao nagradu za trud i zalaganje dobili smo gledanje crtanog filma o basnama. I knjižničarka nas je pohvalila. Bilo je jako zabavno i poučno.

Fran Šimunec, 3. c

U utorak, 28. 3. 2023. s razredom sam bila u knjižnici. Tamo smo razgovarali o basnama i izrađivali lutke za lutkarske predstave. Poslije smo podijelili uloge. Kad smo dobro uvježbali, predstavu smo i izveli. Na kraju smo pogledali tri animirane Ezopove basne.

Meni je bilo jako zanimljivo i zabavila sam se.

Lorena Jukić, 3. c

Prije nekoliko dana pripremali smo lutkarsku predstavu u knjižnici, po Ezopovim basnama. Moja grupa i ja smo odabrali basnu Volovi i kotačići, a druge su grupe radile neke druge basne. U našoj predstavi su bili volovi i kola. Mihael i Gabrijel bili su volovi, Noa je glumio kola, a ja sam bila pripovjedačica. Bilo nam je lijepo i zabavno.

Josipa Cvijanović, 3. c

Proveli smo dan u knjižnici. Izrađivali smo lutke po Ezopovim basnama. Lutke smo izrađivali od tankog kartona, kolaža i štapova. Prvo smo se dogovorili što će tko raditi pa zatim izrađivali lutke. Naše su lutke bile konj, farmer i magarac. Pomagale su nam knjižničarka i učiteljica. Kad smo završili, ponavljali smo tekst, a zatim izveli igrokaz. Knjižničarka nas je pohvalila. Bilo je poučno i zabavno.

Eva Vidak, 3. c

U utorak, 28. ožujka išli smo u knjižnicu na radionicu s učiteljicom i knjižničarkom. Podijelili smo se u pet skupina. Na radionici smo najprije razgovarali o basnama, a zatim smo izrađivali lutke od kartona i kolaža. Svaka je skupina odabrala jednu basnu i po toj je basni napravila lutke i uvježbala predstavu koju smo glumili. Za kraj smo pogledali tri crtana filma vezana za basne. Baš nam je bilo lijepo!

Marija Habečićč, 3. c

objavio: Lada Grdan   datum: 30. 3. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c