SVJETSKI DAN VODA: Kapljice koje čuvaju vodu na planetu!

Svjetski dan voda obilježava se 22. ožujka kako bi se skrenula pozornost ljudi diljem svijeta na važnost očuvanja vode za piće. Na tom tragu, ovogodišnja tema i moto Svjetskog dana voda je: „Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu“.

Učenici 3. e razreda i njihova učiteljica Marina Perković obilježili su taj dan izradom plakata. Više o njihovim aktivnostima pročitajte u izvještajima učenika.

U srijedu, 22. 3. moj razred obilježio je Međunarodni dan vode.

Radili smo plakate u grupama, razgovarali o tome za što nam je potrebna voda. Napravili smo zajednički plakat na kojem su bile kapljice, a unutra su pisale poruke kako čuvati vodu. Svaka je grupa prezentirala svoj plakat i svaki je bio baš poučan. Naš razredni plakat ispao je predivan – pun kapljica u kojima su bile divne poruke.

Volim obilježavati Dan voda!

Ema Šego, 3. e

Svjetski dan voda obilježava se 22. ožujka. Svakog dana jedno kućanstvo prosječno potroši oko 50 litara vode, a neki ljudi nemaju ni dnevnih 2-5 litara svježe vode. Svakodnevno, upravo zbog nedostatka vode, umire do 3800 djece. Budući da je to veliki problem, o vodi smo razgovarali cijeli tjedan. Na sam taj dan izrađivali smo plakate o Danu voda. Pisali smo o vodi i čitali priču o čudovišnoj kiši.

Cijeli tjedan štedjeli smo vodu. Ako mi nećemo, tko će!

Samuel Jularić, 3. e

U srijedu smo obilježili Dan voda. Naučili smo da moramo štedjeti i ne kupati se bez veze cijeli sat. Dovoljno je prati se 10 minuta. Radili smo plakate gdje smo napisali važne informacije. Na Zemlji ima dovoljno vode za sve, ali trebamo je čuvati. Čitali smo različite pjesme i priče te snimili video o tome kako štedjeti vodu. Voda je važna – prije bismo umrli bez vode nego bez hrane!

Mihael Šimunec, 3. e

Dan voda poseban je dan na koji slavimo važnost vode. Obilježavamo ga 22. ožujka. Od vode se mogu napraviti mnoga ukusna jela i napitci kao što su juha i sok. Nismo ni svjesni koliko je blago imati vodu kao ni činjenice da je nepažnjom možemo učiniti prljavom i nezdravom. Nesavjesno razbacivanje vodom nije lijepo jer je voda dar života.

Zoran Kristić, 3. e

objavio: Lada Grdan   datum: 24. 3. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c