SVJETSKI DAN PRIPOVIJEDANJA: Natjecanje u pripovijedanju bajki u 1. d

Svjetski dan pripovijedanja obilježava se svake godine 20. ožujka te se diljem svijeta pripovijedaju i slušaju razne priče, bajke, legende, mitovi i životna iskustva na različitim jezicima. Pripovijedanje priča omogućuje nam ulazak u nove svjetove, razvija našu maštu, kreativnost i samopouzdanje te obogaćuje rječnik.

Učenici 1. d razreda i njihova učiteljica Aleksandra Vajzović-Carić širom su otvorili vrata svijeta bajki i posvetili jedan dan vještini pripovijedanja. Svi su dobili pohvalnicu za trud i sudjelovanje u radionici, a najbolji pripovjedači izabrani su anonimnom anketom. Koje su bajke izabrali i zašto je pripovijedanje uopće važno, pročitajte u nastavku. S učenicima su razgovarale radoznale reporterke Petra Anić i Ema Starčević iz 7. e razreda.

Za mene je pripovijedanje pričanje priča i zabavljanje mojih prijatelja. Ja sam izabrao priču Ružno pače. U priči se govori o malom pačetu koje su svi ismijavali, a na kraju se ispostavilo da je to pače zapravo predivni bijeli labud.

Borna Orban, 1. d

Ja sam izabrao priču Mašta jer mi se najviše svidjela. U priči se govori o dječaku koji je volio maštati. Pripovijedajući možemo naučiti razne priče.

Dino Lukavica, 1. d

Pripovijedanje je za mene pričanje priča. Ja sam izabrala priču Djed i repa. Radi se o djedu koji vuče repu iz zemlje, ali je ne može izvući pa u pomoć prvo zove svoju obitelj, a zatim i životinje. Mislim da je pripovijedanje važno za učenje.

Ana Križić, 1. d

Svjetski dan pripovijedanja obilježili smo tako što je svatko izabrao jednu priču i onda je, naravno, pripovijedao. Ja sam pripovijedao priču Crvenkapica jer je jednostavna i najviše mi se dopala. Pripovijedanjem možemo učiti razgovarati.

Matej Anić, 1. d

Dan pripovijedanja obilježili smo prepričavanjem priča. Moji prijatelji prepričavali su Crvenkapicu, Tri praščića i još mnogo različitih priča. Ja sam izabrao priču Tri praščića. Pripovijedajući možemo naučiti pričati priče. Po meni je najbolje pripovijedao moj prijatelj Andrija koji je izabrao priču Vjeverica svađalica.

Andrija Juranović, 1. d

Petra Anić i Ema Starčević, 7. e

objavio: Lada Grdan   datum: 22. 3. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c