MEĐUNARODNI DAN SREĆE: Zajednički plakat s leptirima sreće u 3. e

Psiholozi sreću najčešće definiraju kao opći osjećaj osobe da je njezin život ispunjen, ugodan i smislen, odnosno dobar. Ljudska težnja za srećom je univerzalna pa možemo reći da je potraga za srećom temeljni ljudski cilj. Sreća ne dolazi uvijek sama po sebi, mnogo ovisi o nama samima i onome što svakodnevno činimo te zapravo možemo naučiti kako biti sretni učeći koje aktivnosti su te koje pobuđuju sreću. (https://www.hzjz.hr/sluzba-promicanje-zdravlja/medunarodni-dan-srece-2/)

O svemu tome razgovarali su učenici 3. e razreda sa svojom učiteljicom Marinom Perković. Kako su 20. ožujka obilježili Međunarodni dan sreće pročitajte u njihovim izvještajima.

Dan sreće

Najbolji dan! Na Dan sreće pisali smo u leptire što je za nas sreća i onda smo ih zalijepili na plakat. Učiteljica nas je snimala i svatko je od nas rekao što je za njega sreća. Za mene je sreća moja obitelj. Pjevali smo pjesme o sreći, plesali i smijali se. Bilo nam je baš prekrasno.

Marta Križić, 3. e

Međunarodni dan sreće

„Nikad ne dozvoli da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji“, riječi su Majke Terezije o sreći. Međunarodni dan sreće obilježavamo 20. ožujka svake godine. Na taj dan naš razred izradio je plakat s porukama što za nas znači sreća. Za mene je sreća kad su pored mene ljudi koje volim i koji vole mene. Svim ljudima diljem svijeta želim sreću i ljubav, da imaju barem mali dio onoga što imam ja.

Monika Ivaniš, 3. e

Sretni dan

Moj 3. e i ja obilježili smo Dan sreće. Bilo je jako lijepo. Ukrašavali smo leptiriće od papira. U jedno krilo napisali smo što je za nas sreća, a u drugo kako možemo nekoga usrećiti. Fotografirali smo se nekoliko puta i snimili video što je za nas sreća.

Jakov Stjepandić, 3. e

Dan sreće

Za Dan sreće čitali smo priče i pjesme o sreći, a zatim je svatko napravio svog leptira. Zalijepili smo ga na žuti plakat i učiteljica nas je vodila na igralište. Sretan vam Dan sreće! Sreća je veća kad se s drugima dijeli.

Teuta Nuši, 3. e

objavio: Lada Grdan   datum: 21. 3. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c