UREDILI SMO ŠKOLSKO DVORIŠTE!

U želji da nam školsko dvorište izgleda što ljepše i urednije učenici i djelatnici naše škole udružili su snage i ozbiljno prionuli na posao.

Na uređenju okoliša škole radi se sustavno i predano. Voditelji radova bili su profesorica Sonja Grgac, profesor Siniša Kljajić, domar Ivan Ivančan, a izuzetno vrijednima pokazali su se Josip Tandara, Ivan Tandara, Bruno Vedrenjak, Marko Filipović, Boris Majkić, Jakov MandićBlaž Dobrotić, Goran Petrović, Jozo Jazvo i Roberto Avdić.

Krajem svibnja, naše školsko dvorište dobilo je još jedan detalj – dvije popločene staze u parku. Radovi i samo uređenje trajali su dva tjedna, a moramo reći da su svi strpljivo podnosili i kišu i jako sunce! Da bi ispunili zadani cilj, ekipa za uređenje prvo je morala izvaditi stare dotrajale ploče, pa špagom označiti prostor predviđen za staze, zatim nanijeti prvo krupni, a onda i sitni pijesak u „kanal“, te naposljetku postaviti nove ploče i ispuniti fuge, odnosno prazne prostore između ploča. Isto su tako rezali drveća i očistili okoliš i pokupili granje.

Također, treba istaći i naše Cvjećare! Žardinijere su „procvale“ zahvaljujući, prije svega, Tei Ivak, Anji Ravlić i Maji Ružić koje su pod vodstvom profesorice Sonje Grgac marljivo sadile i zalijevale ukrasno cvijeća – donaciju dviju mama, gospođe Došlić i gospođe Brlek.

Posljednjih godina uočava se preobražaj naših zelenih površina u dojmljive hortikulturalne slike, sastavljene od sezonskog cvijeća, trajnica, četinarskog i drugog bilja. Pred nama stoji još niz ideja i planova za uljepšavanje našeg eksterijera, ali istovremeno izražavamo i zadovoljstvo s realiziranim projektima. Popločena staza u našem parku tako daje točku na „i“ ovogodišnjim vanjskim radovima i simbolički povezuje djelatnike škole i učenike bez čije suradnje ovog uspjeha ne bi ni bilo.

Pogledajte još slika u fotogaleriji!

objavio: Krešo Urek   datum: 14. 6. 2011.

« Svibanj 2024 »