TREĆI RAZREDI U TEHNIČKOM MUZEJU: Najbolje je bilo u rudniku

Treći su razredi sa svojim učiteljicama Gordanom Takač Tominac, Adom Trbović, Dubravkom Vuko-vić, Marijanom Klenkar i Marinom Perković posjetili su 28. veljače 2023. Tehnički muzej Nikola Tesla u Zagrebu. Što su tamo vidjeli i naučili kao i fotografije s posjeta pogledajte u nastavku.

Danas sam sa školom bila u Tehničkom muzeju Nikola Tesla. Tamo smo vidjeli kako je Tesla izumio struju, prolazili smo kroz rudnik i vidjeli smo različita prometna sredstva kao što je vlak, helikopter i automobil. Najviše mi se svidio rudnik jer je to bilo drugačije iskustvo.

Stela Horvatiček, 3. d

Bio sam u Tehničkom muzeju Nikola Tesla. Vidio sam različite stare automobile, brodove, avione, čak i bicikle i motore. Vidio sam lokomotivu s vagonima i razne izume koje nam je vodič pokazao. Bilo je i vatrogasnih vozila i opreme za gašenje požara. Bio sam i u rudniku u kojem je bilo jako zanimljivo. Bilo mi je jako lijepo jer sam bio sa svojim prijateljima.

Roko Vranić, 3. d

Danas sam sa svojim  3. d razredom bila u posjetu Tehničkom muzeju Nikola Tesla. Tamo smo vidjeli različite predmete i prijevozna sredstva iz prošlosti, a vidjeli smo i rudnik. Vodič nam je pričao o opremi, aparatima i vozilima koji su se nekada koristili. Pokazao nam je stari tramvaj, stare zrakoplove, lokomotivu, podmornicu, bicikle, motore, helikopter i padobran. S tribina smo gledali različite izume Nikole Tesle. Najviše mi se svidio rudnik jer do sada ništa slično nisam vidjela.

Lea Pavlović, 3. d

Danas smo posjetili Tehnički muzej u Zagrebu. U muzeju smo vidjeli sljedeće: rudnik, prijevozna sredstva iz prošlosti, odjeću vatrogasaca, vatrogasno vozilo i drugo. Muzej je velik, lijep i meni je bilo posebno zanimljiv zbog vozila iz 2. svjetskog rata. Prilikom obilaska fotografirali smo se ispred aviona iz prošlosti što me jako razveselilo.

Marta Miloš 3. e

Danas sam s razredom išla na mali izlet u Tehnički muzej Nikola Tesla u Zagrebu. Putovali smo autobusom, a usput smo vidjeli tramvaj. Dočekao nas je vodič koji nas je proveo muzejom.

Prvo nas je odveo u dvoranu i pokazao izume Nikole Tesle koji su vezani za stvaranje električne energije. Objasnio nam je kako koji izum radi. Nakon toga pokazao nam je prve hrvatske avione, starinske automobile, bicikle, motore, lokomotivu, vagone, tramvaje, talijansku podmornicu i stare padobrane. Zatim nam je pokazao kako su nekad izgledali vatrogasna vozila i oprema. Vidjeli smo alate kojima su ljudi kopali rudnike te nas je proveo izložbenim modelom rudnika gdje smo vidjeli lift kojim su rudari prenosili ugljen i kamenje.

Najviše mi se svidio rudnik jer je bio mračan i zanimljiv. Posjet Tehničkom muzeju preporučila bih svakome jer se može puno naučiti.

Gabrijela Katalenić, 3. d

objavio: Ivana Mijatović   datum: 9. 3. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c