DUGOSELSKI FAŠNIK: Zasjali Legići, Regoči i Kosjenke, a Dugoselski baštinari osvojili 1. mjesto!

U sklopu Dugoselskog fašnika 2023., koji se održao u nedjelju, 19. veljače sudjelovale su tri skupine maškara naše škole: Legići - učenici 1. a i učiteljica Sonja Ivančević, Dugoselski baštinari - učenici 3. e i učiteljica Marina Perković te Regoči i Kosjenke - učenici 4. a i učiteljica Slađana Merkaš. U Fašničkoj povorci koja se kretala od Željezničkog kolodvora do sata sudjelovalo je dvadeset maskiranih skupina, a u kategoriji grupnih dječjih maski naši su Dugoselski baštinari osvojili 1. mjesto! Čestitamo svima na sudjelovanju i uspjehu, a u nastavku pročitajte osvrte pobjednika iz 3. e razreda Maje Antolović, Monike Ivaniš i Marte Križić te pogledajte fotografije.

Dugoselski baštinari

Na Dugoselskom fašniku našli smo se kod Željezničkog kolodvora gdje nas je čekala naša učiteljica Marina Perković. Krenuli smo prema centru, odnosno prema satu. Tamo se nalazila velika pozornica. Ljudi koji su nas gledali, govorili su nam da smo baš simpatični u kostimima. To nas je jako obradovalo i bili smo sretni.

Na pozornici smo otpjevali pjesmu Po lojtrici gor i dol. Baš smo se naplesali i ludo zabavili. Poslije nastupa dobili smo krafne i topli čaj. Kao Dugoselski baštinari osvojili smo prvo mjesto, a kao nagradu odlazak u Amazingu! Bilo je jako lijepo i toga smo se dana svi veselili - i mali i veliki!

Maja Antolović, 3. e

Dugoselski fašnik

Dugoselski fašnik održao se u nedjelju kada je naš cijeli razred sudjelovao u povorci. Fašnička povorka krenula je točno u podne. Bile su tu mnoge zanimljive maske. Naš razred predstavljao je dugoselsku povijest i baštinu. Na kraju smo dobili krafne i topli čaj za okrepu. Ubrzo je uslijedilo proglašenje najbolje maske koju smo upravo mi osvojili.

Ovo je bio najbolji fašnik do sada i uvijek će mi ostati u lijepom sjećanju.

Monika Ivaniš, 3. e

Dugoselski fašnik 2023.

Sudjelovali smo na ovogodišnjem fašniku i bili jedna od mnogobrojnih skupina.

Moj se razred maskirao u poznate osobe iz povijesti Dugog Sela i skupinu smo nazvali Dugoselski baštinari. Bili su tu župnik Josip Zorić, učitelj Ivan Benković, sveti Martin, grof i grofica Drašković, preporodašice i templari. Bilo nam je vrlo zanimljivo i zabavno u povorci. Plesali smo, pjevali, pozdravljali druge maske i smijali se. Nakon što smo se predstavili publici i otpjevali poznatu pjesmu Po lojtrici gor i dol, uživali smo u ukusnim krafnama i toplom čaju.

Čekali smo proglašenje najboljih maski i osvojili prvo mjesto. Bili smo jako sretni i ponosni.

Marta Križić, 3. e

objavio: Ivana Mijatović   datum: 6. 3. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c