PREVENTIVNI PROGRAMI: Policija održala predavanje o ovisnostima, vandalizmu i sigurnosti

Za učenike šestih razreda održana je 15. - 17. veljače 2023. edukacija Prevencija i alternativa (PIA), a prezentirali su je kontakt policajci Dražen Ojvan i Nikola Ronjak. Pričali su nam o zaštiti i sigurnosti građana te o posljedicama konzumiranja droge i o nasilju. Ponovili smo pravila koja nas štite u prometu te na koji način izbjeći zamke ovisnosti. Vidjeli smo prikaze posljedica koje ovisnosti ostavljaju na ljudsko tijelo, obitelj i društvo. Za kraj su nam predstavili najučinkovitiju metodu identifikacije, daktiloskopiju, koja se bavi proučavanjem papilarnih linija formiranih u raznim oblicima na jagodicama i člancima prstiju, što je nama osobno bilo najzanimljivije. Učenici su na kraju predavanja pitali policajce da im pokažu svoje oružje, suzavac i pištolj.

U nastavku pročitajte dojmove učenika s kojima smo razgovarale nakon predavanja.

Petra Marjanović i Korina Pervan, 6. e

Franka Crnoja, 6. a:  Policajci su nam pričali kako da ne postanemo ovisni. Najzanimljivije bilo je kada smo pričali o otiscima prstiju, daktiloskopiji. Naučila sam da je zabranjeno šarati po zidovima, raditi grafite i uništavati tuđu imovinu.

Vita Blažinović, 6. b:  Pričali smo o drogama, alkoholu, nasilju. Najzanimljivije je bilo kada smo pričali o drogama i posljedicama njihove konzumacije.

Jakov Djedović,  6. c: Ostali su mi u  sjećanju primjeri slika ovisnika koji su se predozirali drogama i da je rizik smrtnosti zbog konzumiranja alkohola jako velik. Najzanimljiviji dio mi je bio kada su nam pričali o alkoholu.

Barbara Tepeš,  6. d: Policajci su nam pričali kako se trebamo ponašati i što trebamo raditi u slučaju opasnosti. Najzanimljivije mi je bilo kada smo pričali o drogama i alkoholu. Naučila sam da svatko ima različit otisak prsta. To me potaknulo da razmišljam o tome kako ne treba raditi loše stvari.

Andrej Vernik, 6.  e: Pričali smo o nasilju, zlostavljanju, krađi i ovisnostima. Najzanimljiviji mi je bio dio kada su nam policajci pokazali suzavac. To me potaknulo na razmišljanje o mojoj budućnosti.

Petra Marjanović i Korina Pervan, 6. e

objavio: Ivana Mijatović   datum: 2. 3. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c