STOTA OBLJETNICA: Integrirani dan u 1. a i 1. d razredu povodom stotog dana nastave

U srijedu, 8. veljače učenici 1. a i 1. d razreda obilježili su 100. dan nastave s učiteljicama Sonjom Ivančević i Aleksandrom Vajzović-Carić te su se u sklopu integriranog dana, na nastavi svih predmeta, bavili različitim zanimljivim i zabavnim aktivnostima. Dan su proslavili izrađivanjem kruna i plakata, plesom te raznim matematičkim i sportskim igrama u znaku broja 100. Učenici 1. d razreda počastili su se tortom koju je ispekla pomoćnica u nastavi Luja Ešegović te puhali u svjećice u obliku brojke sto. Posjetili su našu ravnateljicu Maru Mamuzu i čestitali joj stoti dan nastave u ovoj školskoj godini te naučili razne stvari o školi - koliko je naša škola stara i koliko je učenika pohađa. Radoznale reporterke Ema Starčević i Lara Žnidarić iz 7. e razgovarale su s učenicima, a u nastavku vam donose njihova razmišljanja o prvih 100 dana u školi.

Dojmovi prvašića

Radili smo krune od papira s brojem 100, bilo je jako zabavno. Škola služi tome da bismo bili pametniji, a najdraži predmet mi je likovni jer volim crtati i izrađivati stvari. U školi mi je bolje nego u vrtiću jer volim učiti. Mislim da će u višim razredima biti puno teže i da će biti puno više loših ocjena. Kad odrastem, želim biti youtuber.

Krešimir Knez, 1. d

100 dan nastave je bio zabavan, igrali smo igre i izrađivali krune. U školi mi je zabavno jer učimo čitati i pisati, a najdraži predmet mi je Matematika jer učimo nove stvari. U višim razredima očekujem lošije ocjene. Kad odrastem želim biti trener nogometa.

Patrik Marić 1. a

Za 100 dan nastave smo izrađivali obilježivače za stranice, crtali, igrali se. U školi mi je bolje nego u vrtiću jer volim čitati i pisati. Likovni mi je omiljeni predmet jer odmalena volim crtati i izrađivati razne stvari, a u školi imam priliku to pokazati. Kada odrastem radit ću kao frizerka.

Marta Vuković 1. a

Više mi se svidjelo u vrtiću, ali se volim družiti s novim prijateljima u školi. Najdraži predmet u školi mi je Tjelesni jer igramo razne igre koje su jako zabavne. Mislim da ću u višim razredima imati odlične ocjene. Kada odrastem volio bih biti vojnik.

Luka Hanaček 1. d

Na stoti dan nastave radili smo sve s brojem sto. Mislim da je u školi jako zabavno i ljepše nego u vrtiću, zato što sam naučila mnoge nove stvari. Volim učiti nove brojeve i slova. Zato su mi najdraži predmeti Matematika i Hrvatski. Mislim da ću imati super ocijene u višim razredima. Kada odrastem želim biti učiteljica u školi.

Timea Gal 1. d

Za 100 dan nastave smo crtali, izrađivali krune i igrali razne igre. U školi mi je jako veselo, ali mi je bilo bolje u vrtiću.  Mislim da idemo u školu da bismo naučili čitati i zbrajati. U višim razredima želim imati super ocijene. Želim biti šminkerka kad odrastem.

Iva Gavranović 1. a

Ema Starčević i Lara Žnidarić, 7. e

objavio: Ivana Mijatović   datum: 16. 2. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c