IZVANUČIONIČKA NASTAVA: Pustolovina između rudnika i susreta s čudesnim zvijerima

U srijedu, 1. veljače učenici sedmih razreda u pratnji razrednica Marine Remenar, Željkice Bradarić, Danijele Župetić, Marijane Balšić i Dijane Mihelčić posjetili su Tehnički muzej Nikole Tesle i pogledali filmsku uspješnicu Čudesne zvijeri: Dumbeldorove tajne u Cinestaru u Arena centru. U nastavku pročitajte izvještaj radoznalih reporterki Petre Anić, Eme Starčević i Lare Žnidarić iz 7. e te pogledajte fotografije.

U Tehničkom muzeju učenici su razgledali sljedeće odjele: Transformacija energije , Obnovljivi izvori i energetska učinkovitost, Rudnik Jama Barbara, Promet, Demonstracijski kabinet Nikole Tesle. Održano je predavanje o Nikoli Tesli, njegovu životu i njegovim izumima. Dočekalo ih je puno zanimljivih i neobičnih eksperimenata koji su ih zbilja zadivili. U rudniku su vidjeli različite vrste opreme koja je potrebna za rad u njemu. Saznali su koliko je zapravo težak i zahtjevan taj posao. Imali su priliku ući u svojevrsnu simulaciju jednog prosječnog rudnika koji se nalazi četiri metra pod zemljom, što im se jako svidjelo te su uživali su u predavanju. Razgledali su različite vrste prometnih vozila, saznali kako su nastala i kad su se koristila. Učili su o parnom stroju te imali priliku vidjeti kako djeluje.

U kinu su kupili grickalice i piće po želji te pogledali film Čudesne zvijeri: Dumbledoreove tajne. Film je drugi nastavak i treći dio serijala Čudesne zvijeri, odnosno uvod u filmski serijal o Harryju Potteru.. Radnja filma vrti se oko glavnog lika Newta Scamandera, njegovih prijatelja i Albusa Dumbledorea koji pokušavaju omesti mračnog čarobnjaka Gellerta Grindelwalda osvajanja bezjačkog svijeta. Prema mišljenju većine učenika, film je bio dobar, iako fantastika nije žanr koji baš vole. Mišljenja su da je film primjereniji učenicima i djeci mlađe dobi. Filmski efekti jednostavno nisu bili toliko privlačni da bi ih oduševili, iako je gluma bila izvrsna.

Na kraju možemo reći da su svi uživali u izvanučioničkoj nastavi. Preporučuju odlazak u Muzej, pogotovo onima koji su zainteresirani za izume Nikole Tesle. O njima ponešto možete naučiti i putem interneta, ali iskustvo uživo puno je zanimljivije.

objavio: Lada Grdan   datum: 6. 2. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c