POSJET HRT-u: Učenici 3. e otkrili gluhu sobu i upoznali Mirka Fodora

Učenici 3. e razreda s učiteljicom Marinom Perković i pomoćnicom u nastavi Renatom Dragičević doživjeli su jedno posebno iskustvo posjetivši HRT u petak, 27. siječnja. Oduševili su se gluhom sobom, garderobama te studijima u kojima se snimala emisija Juhuhu, odnosno izvodila generalna proba povodom emitiranja dodjele nagrada Zlatni studio. U nastavku pročitajte njihove dojmove i izvještaje te pogledajte fotografije.

Izlet na HRT

U petak, 27. siječnja posjetili smo HTR, a prvo što smo ugledali bile su velike satelitske antene. Izašli smo iz autobusa i učiteljica nas je odvela u veliku zgradu gdje nas je dočekala gospođa  Nada koja tamo radi i koja je taj dan bila zadužena da nas provede i pokaže nam sve važno na HRT-u. Ispričala nam je tko sve tamo radi, kako se snimaju filmovi, serije, crtići, vijesti i tko sve sudjeluje u snimanju.

Krenuli smo u razgledavanje. Pokazala nam je sobu u kojoj je zabilježeno sve što je snimano u jednom desetljeću. Obilazili smo studije, vidjeli garderobu i sobu za šminkanje. Čuli smo tamburaše koji su imali probu za snimanje emisije. Bili smo u gluhoj sobi u kojoj se ne smije biti dulje od pola sata. Posjetili smo prostorije Hrvatskog radija te glazbeni studio. Bili smo na generalnoj probi Zlatnog studija. Vidjeli smo Green screen gdje se snima Loto, a posjetili smo i studio gdje se snima dječja emisija Juhuhu. Upoznali smo poznatog voditelja Mirka Fodora.

Bilo je jako lijepo i poučno.

Karlo Sokač,  3. e

Naš izlet na HRT

U petak, 27. siječnja, posjetili smo HRT i odlično se proveli. Na putu smo se častili grickalicama. Na HRT-u nas je dočekala učiteljica s HRT-a.

Hrvatska radiotelevizija počela je s radom prije 97 godina, odnosno od 1926. U tri prostorije snimaju se emisije za četiri programa. Vidjeli smo stare kamere iz 1956. godine te one novijeg datuma. Imali smo priliku vidjeti kako se snima emisija za djecu Juhuhu te radijske emisije, a saznali smo da će se uskoro snimati i popularna emisija Zvijezde pjevaju.

Na kraju nas je čekao naš radosni autobus kojim često idemo na izlete. Veselim se novom!

Mihael Šimunec, 3. e

Posjet HRT-u

U petak. 27. siječnja putovali smo u Zagreb u posjet HRT-u. Bila sam jako uzbuđena prije puta.

Pred HRT-om nas je dočekala gospođa Nada od koje smo saznali puno zanimljivih informacija. Razgledavali smo prostorije, a prva na redu bila je tako zvana gluha prostorija u kojoj se ništa ne čuje. Potom smo ušli u garderobu koja je bila puna raznolike odjeće i obuće, a odmah sam zamijetila štikle. Tu bih se neprestano presvlačila.

Posjetili smo prostoriju u kojoj se baš snimala dječja emisija Juhuhu. Gledali smo snimanje i fotografirali se te moram reći da je baš bilo odlično. Na kraju smo posjetili studio u kojem se odvijala proba, odnosno ples.

Pozdravili smo se s našim domaćinima i sjeli u autobus puno dojmova.

Marta Crnjac, 3. e

objavio: Lada Grdan   datum: 1. 2. 2023.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c