NASTAVAK PROJEKTA „DUGO SELO KROZ DJEČJE OČI“: Kapa, baka, film i kokice

Prvi dio projekta „Dugo Selo kroz dječje oči“ uspješno je završen te projektne aktivnosti idu dalje. Nakon snimanja filma i njegova predstavljanja na svečanoj sjednici, učenici su za početak nagrađeni posjetom kinu gdje su pogledali božićni film „Kapa“. U nastavku možete pročitati njihove dojmove.

Nastavak projekta osmišljen je u obliku radionica na kojima će posebni gosti (dugoselski učitelji, pjesnici, sportaši i mnogi drugi) učenicima predstaviti još neka blaga dugoselske tradicije, prošlosti i sadašnjosti. Prva gošća učenika 3. e bila je Vesna Vladić, profesorica fonetike i lingvistike, a najviše baka Maje Antolović iz 3. e. Ona je učenicima predstavila dječje igre kojima su se zabavljali naši stari. Više o svemu pročitajte u nastavku.

Posjet Majine bake Vesne

Majina baka Vesna posjetila je naš razred. Bili smo jako uzbuđeni i znatiželjno smo čekali što će nam ispričati.

Inače, Majina baka radi s osobama s poteškoćama i pokušava ih podučiti govoru. Tema njezine radionice bila je „Stare igre Dugog Sela“. Igrali smo s njom različite igre, postavljala nam je različite zagonetke i na kraju smo s njom crtali na vrlo zanimljiv način. Rekla nam je da nacrtamo stablo s pet velikih grana, onda trava, kamen, loptu i 12 jabuka. Iako nije rekla da obojimo crtež, neki su odmah krenuli bojati, čim su nacrtali crtež. Tim zadatkom željela nam je pokazati kako dolazi do nesporazuma i da trebamo pažljivo slušati jedni druge.

Njezin je posjet bio pravo osvježenje i svi smo uživali s bakom Vesnom. Hvala joj na posjeti.

Marta Križić, 3. e

Majina baka bila je kod nas

Jučer nam je u posjetu bila Majina baka. Pokazivala nam je svakakve igre. Ona je profesorica i zna mnogo jezika. Puno toga zna. Postavila nam je puno pitanja i mnogo smo naučili. Postavljala nam je i zanimljive zagonetke i meni je to bio najbolji dio radionice. Onda nam je podijelila papire i rekla nam što da crtamo.

Bilo mi je baš lijepo na radionici, a vjerujem i svim mojim prijateljima. Puno hvala Majinoj baki što nam je uljepšala dan.

Teuta Nuši, 3. e

Majina baka

Majina baka nam je došla u posjet. Ona je profesorica. Govorila nam je o svojem djetinjstvu. Zadavala nam je zadatke i zagonetke i pričala nam o životinjama. Meni je bilo super jer smo se igrali i rješavali zadatke i zagonetke.

Branimir Franjić, 3. e

Trud se isplati

Naša je učiteljica osmislila jedan projekt u kojem smo snimali kratak film o našem gradu povodom njegova rođendana. Snimali smo na različitim destinacijama i bilo nam je jako zabavno. Film je objavljen na YouTubeu. Gradonačelnik je bio oduševljen - jako mu se svidio naš film. Odlučio nas je počastiti i za nagradu smo išli u kino.

Gledali smo film „Kapa“ u kojem se radi o prijateljstvu i dobroti. Film je jako poučan i govori o prijateljstvu između dječaka koji nema ništa i djevojčice koja ima sve. Uči nas da trebamo biti zadovoljni onim što imamo.

Naš trud oko projekta se isplatio.

Samuel Jularić, 3. e

Kino

Snimili smo film o Dugom Selu koji je osmislila naša učiteljica Marina Perković. Kako je projekt uspješno odrađen, nagrađeni smo odlaskom u kino.

Osjećali smo veliko uzbuđenje prije početka filma. Film je bio zanimljiv, pomalo tužan, ali dobar. Za vrijeme filma počašćeni smo kokicama i sokom. Sretni i zadovoljni nakon završetka filma uputili smo se doma veselim autobusom koji nas je odvezao u naše lijepo Dugo Selo.

Mihael Šimunec, 3. e

Odlazak u kino

U srijedu, 30. studenog išli smo u kino. Gledali smo film „Kapa“. Bilo je jako zanimljivo. Film govori o dječaku Eriku. Njegov je nadimak Kapa, živi u dječjem domu. Upoznao je djevojčicu Luciju s kojom kreće u pustolovinu. Erik ima božićnu želju da se za Božić vrati roditeljima. Na kraju filma želja mu se ne ispuni i svoju pustolovinu nastavlja s Lucijom.

Film je jako poučan jer govori o prijateljstvu između siromašnog dječaka i bogate djevojčice. Preporučio bih svima da ga pogledaju.

Luka Crnoja, 3. e

objavio: Lada Grdan   datum: 9. 12. 2022.