DAN GRADA: Na svečanoj sjednici prikazana premijera filma „Dugo Selo kroz dječje oči“ 3. e razreda

Učenici 3. e razreda sa svojom su učiteljicom Marinom Perković bili gosti svečane sjednice koja je, povodom rođendana Grada Dugog Sela, održana u Gradskoj sportskoj dvorani 11. studenog 2022. Na sjednici su učenici otpjevali „Dugoselsku popevku“ i prikazan je njihov film „Dugo Selo kroz dječje oči“.

Tijekom rujna ove godine učiteljica Marina Perković pokrenula je istraživački projekt s 22 učenika svojeg 3. e razreda, u suradnji s njihovim roditeljima. Učenici su imali zadatak tijekom rujna i listopada istraživati povijest, običaje, tradiciju i znamenitosti Dugog Sela i zatim ono što su saznali predstaviti široj publici u obliku igrano-dokumentarnog filma, prikazanog 11. 11. 2022. u čast rođendana Grada Dugog Sela. Nakon premijere filma projekt će se nastaviti posjetima različitih osoba koje će učenicima još više približiti sve ono što vrijedi poznavati: dugoselska jela, tradicijsku glazbu i plesove, dječje igre iz prošlosti, dugoselske pisce, glazbenike i slikare, poznate sportaše… Planiraju se kuharske, plesne i sportske radionice, mali koncerti i susreti s piscima.

Što su o dosadašnjim aktivnostima rekli učenici 3. e pročitajte u nastavku vijesti.

U sklopu Dječjeg tjedna posjetili smo razna mjesta. Ugostio nas je gradonačelnik u svom uredu. Tada smo dobili ideju za naš projekt koji smo nazvali „Dugo Selo kroz dječje oči“. I avantura je počela. Snimili smo film na raznim lokacijama i zaista uživali u svemu. Najbolje je bilo na Dan grada kada smo svoj film pokazali gradonačelniku i njegovim gostima kao čestitku našem divnom gradu Dugom Selu.

Monika Ivaniš, 3. e

Moj 3. e razred sudjelovao je u razrednom projektu snimanja filma o našem gradu.

Učiteljica je podijelila uloge i tekstove. Započeli smo marljivo učiti tekst i šivati kostime. Na dan snimanja svi smo bili veoma uzbuđeni. Osjećala sam se poput filmske zvijezde. Moje su uloge bile Prometnica i Djevojčica koja govori o povijesti grada. Nestrpljivo smo zatim čekali Dan grada i premijeru našeg filma.

Svanuo je i taj dan. Otpjevali smo „Dugoselsku popevku“ i odgledali naš film. Učiteljica i naši roditelji suznih su nam očiju ponosno pljeskali.

Tamara Antunović, 3. e

Naš razred s učiteljicom Marinom Perković snimao je film o Dugom Selu. Bili smo obučeni u narodne nošnje koje smo posudili iz KUD-a „Preporod“.

Meni je moj dio bio najdraži jer tada se s nama snimao naš gradonačelnik Nenad Panian. On nam je pričao o izgradnji nove zgrade suda i u šali nam je rekao da to radi da ne bi puno morao hodati… Sve je bilo prekrasno… Naš snimatelj Darko imao je puno strpljenja i razumijevanja za sve naše nestašluke… Nastup s tamburašima bio je nešto posebno... Na svečanoj sjednici pjevali smo „Dugoselsku popevku“. Bio je to naš poklon za rođendan našem gradu…

Maša Bočkaj, 3. e

U tjednu kad se slavio Dan Grada Dugog Sela, bilo nam je jako zanimljivo i uzbudljivo.

Dva-tri tjedna prije Martinja snimali smo film o Dugom Selu sa svojom učiteljicom. Svi smo naučili svoje uloge, a u pripremama su nam pomagali i naši roditelji. Bilo je odlično. Svi su nas pohvalili i bili oduševljeni našim filmom.

Zatim smo uvježbali „Dugoselsku popevku“ i nastupili na svečanoj sjednici Grada Dugog Sela koji je ove godine proslavio 813. rođendan. U pratnji su nam svirali tamburaši Glazbene škole Dugo Selo.

Bilo bi odlično ponoviti ti iskustvo. Preporučam svima sudjelovanje u projektima jer tada se odlično družimo, puno naučimo i jako je zabavno.

Marta Križić, 3. e

Snimanje filma „Dugo Selo kroz dječje oči“

Na snimanju je sudjelovao 3. e razred u pratnji učiteljice Marine Perković. Četiri učenika bila su voditelji. Svatko je imao svoju ulogu i svi smo jako uživali u snimanju.

Snimali smo na Martin bregu, u vinogradu, ispred zgrade suda, stare škole, župne crkve i na željezničkoj stanici. Na kraju smo otplesali kolo ispred naše škole. Najljepše mi je bilo u vinogradu jer su mi prijatelji bili smiješni i jeli smo finu hranu.

Film se prikazao na svečanoj sjednici na Dan grada. Tamo smo otpjevali Dugoselsku popevku. Učiteljica je počela plakati, a mi smo je svi grlili.

Baš volim Dugo Selo!

Ema Šego, 3. e

objavio: Lada Grdan   datum: 22. 11. 2022.