SUSRET SA SPISATELJICOM: Prvašići uživali u lutkarskim predstavama Jadranke Čunčić-Bandov

Neobičan književni susret s poznatom i rado viđenom spisateljicom Jadrankom Čunčić-Bandov organiziran je za učenike prvih razreda u školskoj dvorani u petak, 21. listopada. Učenici su bili oduševljeni lutkarskim igrokazima, začuđujućim i efektnim lutkama izrađenim od prirodnih,  recikliranih materijala i predmeta poput torbica, košara, kuhača, marama, tikava i slično. Osim toga, učenici su sa spisateljicom i lutkaricom pjevali i glumili. O tome što im se u predstavi svidjelo i što su naučili s učenicima 1. c i 1. d razreda razgovarale su Radoznale reporterke Petra Anić, Eva Budim i Lara Žnidarić, 7. e. U nastavku pročitajte dojmove prvašića i pogledajte fotografije.

„Nikada nisam bila na lutkarskoj predstavi. Jako mi se svidjelo ova jer sam glumila mačku i lovila miša.“

Emilija Kolas, 1. d

„Već sam bila na lutkarskoj predstavi, ova mi se jako svidjela, pogotovo materijali od kojih su  lutke izrađene. Lutka mačka izrađena je od tikvica. Malo sam se prestrašila psa jer je bio jako velik.”

Julija Paradžik, 1. d

„Nikada nisam sudjelovao u lutkarskoj predstavi, ali zato mi se ova dopala. Najdraže mi je gledati od čega su izrađivane lutke, a najbolji je bio krokodil koji je izrađen od kutija za jaja.”

Matej Anić, 1. d

„Ova predstava mi se jako svidjela. Najzanimljiviji lik mi je bio Pas koji je izrađen od tikvica. Strašilo me malo uplašilo. Jako mi je bilo smiješno kada smo mi glumili mišiće, a Emilija mačku pa nas je lovila.”

Mia Teković, 1. d

„Ovo mi je bila dobra predstava i puno me nasmijala. Najsmješniji dio bio je kada je pas prestrašio puža.”

Luka Hanaček, 1. d

„Ova predstava je bila topla i lijepa. Svidjela mi se zbog zmajeva.”

Krešimir Knez, 1. d

„Predstava mi se dopala. Najdraži lik bio mi je puž, bio je izrađen od košarice i čarape.”

Elena Pezić, 1. d

„Najdraža lutka bila mi je Crvenkapica napravljena od vune. Malo sam se prestrašio krokodila.”

Josip Sakač, 1. c

„Predstava je bila odlična. Patka je jako šašava, zato mi se svidjela, a bila je napravljena od tikvi. Strašan mi je bio krokodil zbog njegovih velikih zubi. Jako mi se dopao dio kada je strašilo došlo na „pozornicu”.“

Nika Miketa, 1. c

„Predstava je bila super, jako zabavna. Najbolja lutka bila je lav od bundeve i tikve, a najstrašnija krokodil od kutije za jaja.”

Fabijan Čop, 1. c

„Bila sam jako sretna tijekom predstave jer je bila jako zabavna! Najviše mi se svidjelo kada je mačka lovila miša. Ponovno bi htjela gledati sličnu predstavu.”

Anastazija Jurić, 1. c

„Predstava mi je bila smiješna zbog zmajeva. Nisam se preplašio niti jedne lutke!”

Lenard Žnidarić, 1. c

„Bila sam sretna tijekom predstave zbog smijeha i zabave. Najzabavnije mi je bilo mačkino trčanje. Već sam bila na lutkarskim predstavama, ali bih htjela opet sudjelovati u jednoj.”

Petra Matijević, 1. c

„Sova mi se najviše svidjela, a niti jedna lutka nije me prestrašila! Jako mi je bilo smiješno na predstavi i opet bih je voljela pogledati.”

Rebeca Domgjonaj, 1. c

objavio: Krešo Urek   datum: 12. 11. 2022.