PRVI RAZREDI U ZOOLOŠKOM VRTU: Najbolji su bili krokodili

Učenici prvih razreda u utorak, 18. listopada 2022. posjetili su sa svojim učiteljicama Melitom Lepotinec, Lidijom Relić, Aleksandrom Vajzović - Carić, Natalijom Hršak i knjižničarkom Ivanom Budimčić Zoološki vrt grada Zagreba. Posjetili su opasne lavove, krokodile, vukove i šašave majmune i poslušali predavanje jedne od edukatorica zoološkog vrta. Ona im je pričala o zanimljivostima iz životinjskog svijeta pa tako sada znaju da tate nojevi čuvaju svoja jaja noću, a mame nojevi danju i da majmuni jako vole banane, ali da ih ne smiju puno jesti kao ni djeca čokoladu. Znaju i da u našem moru nema velikih morskih pasa, ali da zbog njih kupanje u oceanima može biti jako opasno. Objasnila im je da životinje ne jedu ljude, ali da mogu napasti ako se osjećaju ugroženo. Jako je važno da čovjek čuva šume jer su one dom mnogih životinja.

Radoznale reporterke Petra Anić i Eva Budim, 7. e, pitale su učenike kako je bilo u Zoološkom vrtu.

“Najviše mi se svidio leopard koji je spavao, a najviše sam se bojala zmija. Naučila sam da moramo biti dobri u zoološkom vrtu kako ne bismo uznemirili životinje i da ih ne smijemo hraniti jer im slučajno možemo dati neku hranu koja nije namijenjena njima.”

Katja Celjak, 1. b

“Najviše su mi se svidjeli majmuni jer su se ljuljali na granama. Bilo je i opasnih životinja kao što su vukovi i gepardi. Naučio sam da ne smijemo vikati pored životinja.”

Ivan Vidak 1. a

“Majmuni su bili jako šašavi i zanimljivi. Najopasnije životinje su bili vukovi, ali ja ih bez obzira na to volim gledati.“

Ema Šimić, 1. a

“Svidjeli su mi se gepardi jer su opasni i jako brzi. Najsmješnije su mi bile zebre zbog njihovih crta na tijelu.”

Tin Šegović, 1. a

“Vidjela sam lavove, nilske konje, kornjače, vukove... Bilo me strah zmija jer su otrovne i zato ih nismo smjeli dirati. Naučila sam da ne smijemo hraniti ni dirati životinje, moramo se pristojno ponašati u zoološkome vrtu.”

Sara Vuković, 1. b

Učenici 1. d o posjetu zoološkom vrtu razgovarali sa svojom učiteljicom Aleksandrom Vajzović - Carić i odgovorili na važno pitanje: Koja ti se životinja posebno svidjela i zašto?

Majmuni – zbog ljuljanja i veranja po granama i užetu. (Srećko, 1. d)

Šišmiši – jer su u mraku i jako brzo lete. Strašljivi su i jako dobro čuju. (Krešimir, 1. d)

Vukovi – zato što su opasni i zavijaju. I mi smo ih oponašali. (Borna, 1. d)

Deve – jer imaju čudne grbe, velike su. I koza jer sam ju mogla podragati. (Lucija, 1. d)

Lav – jer je ležao na suncu i bio miran. (Luka, 1. d)

Crvena panda – bila je jako visoko na granama i lijepe je crvene boje. ( Julija, 1. d)

Bik – zato što je jako velik i zato što sam u horoskopu bik. (Ana, 1. d)

Zeko – bio je lijep, čupav, bijel… (Mia T., 1. d)

Merkat – svidjelo mi se kako sjedi i prednje šapice drži kao ruke. Zanimljiv je. (Timea, 1. d).

Leopard – jako je brz, a ja volim brzinu. (Dino, 1. d).

Krokodil – ležao je kao da je na plaži i uživao. Mi mu nismo smetali. (Matej, 1. d)

Krokodil – po njemu je padao slap vode i to mi se svidjelo. (Andrija F., 1. d)

Koze – jer smo ih mogli dirati u dječjem dijelu zoološkog vrta. (Marta, 1. d)

Zmije – jer ih je zanimljivo gledati. Ne bojim ih se. (Matej, 1. d)

Lav – jer može rikati. (Dorijan, 1. d).

objavio: Krešo Urek   datum: 26. 10. 2022.