DJEČJI TJEDAN: Tjedan posjeta, druženja i dobrih djela u 3. e

Učenici 3. e razreda i učiteljica Marina Perković obilježili su dječji tjedan svakodnevnim aktivnostima koje su uključivale posjete gradonačelniku Dugog Sela Nenadu Panianu, Policijskoj postaji Dugo Selo te Skloništu za nezbrinute životinje u Dumovcu, ali i gostovanje papige Mrvice povodom obilježavanja Svjetskog dana zaštite životinja te ispisivanje kredom poruka o važnosti dječjih prava. U nastavku pročitajte izvještaje i dojmove učenika te pogledajte fotografije.

Dječji tjedan

Od 3. do 7. listopada obilježavali smo Dječji tjedan. U ponedjeljka, 3. listopada crtali smo  kredom i ispisivali lijepe poruke u školskom dvorištu. Svjetski dan životinja obilježili smo 4. listopada, naš prijatelj Karlo Sokač u razred je donio svoju papigu Mrvicu. U srijedu, 5. listopada posjetili smo gradonačelnika Dugog Sela Nenada Paniana te smo se odlično proveli. u četvrtak, 6., listopada posjetili smo Policijsku postaju Dugo Selo. Za kraj tjedna, odnosno za petak, 7. listopada ostao nam je posjet Skloništu za nezbrinute životinje u Dumovcu. Moja je baka udomila dva mačića iz Dumovca, a mi smo imali priliku dragati psa Grgu i puno mačaka. Bilo je odlično! Ne mogu vam ni opisati koliko nam je bilo lijepo! A sada malo detaljnije…

Budući da je u ponedjeljak bilo toplo vrijeme, poslije prvog sata izašli smo u školsko dvorište crtati i pisati poruke kredom. Učiteljica nas je fotografirala. Karlovu papigu Mrvicu nismo smjeli dirati jer „grize“, ali smo joj se divili jer je stvarno prekrasna. Najveće iznenađenje kod gradonačelnika bili su pokloni koji su nad dočekali spremni na stolcima, dok su na stolu bili pripremljeni Čoksa, Barni i sok. Malo smo razgovarali i družili se, a poslije smo posjetili mamu Luke Crnoje koja nas je počastila grickalicama i sokom. U Policijskoj postaji dočekao nas je policajac koji se zove Roni, što mi je baš bilo zanimljivo jer na nastavi Engleskog jezika često spominjemo zeca koji se također zove Ronie. U Dumovcu nas je dočekala jedna gospođa koja nam je pročitala prigodnu slikovnicu, provela nas azilom i upoznala sa životinjama. U Dumovcu je lijepo, ali sam ipak bila tužna zbog toga što životinje nemaj svoj pravi dom.

Maša Bočkaj, 3. e

Dječji tjedan

Dječji tjedan obilježili smo mnogim aktivnostima. Prvi smo dan crtali i pisali kredama u školskom dvorištu. Drugi dan bio je Svjetski dan zaštite životinja pa smo u razredu imali jednu posebnu gošću - papigu, što je bilo baš zabavno. Najljepši dio tjedna bio mi je posjet gradonačelniku Nenadu Panianu i razgovor s njim. Sljedećeg dana posjetili smo i Policijsku postaju Dugo Selo, a bili smo i u zatvoru. Na kraju tjedna posjetili smo Sklonište za nezbrinute životinje Dumovec.

Dječji tjedan zaista smo lijepo proveli. Susreli smo se puno novih i zanimljivih stvari.

Monika Ivaniš, 3. e

Dječji tjedan

Od 3. do 7. listopada u našem smo razredu obilježili Dječji tjedan. Vilo nam je lijepo i zabavno!

Prvi dan svi smo izašli u školsko dvorište i kredama pisali poruke. Drugi je dan bio ujedno i Svjetski dan zaštite životinja. Zbog toga nam je u razred stigla jedna raspjevana papiga. Treći dan posjetili smo gradonačelnika, gdje smo se počastili raznim slatkišima. Četvrti dan bili smo u Policijskoj postaji. Moji prijatelji i ja jako smo se prestrašili oružja. Peti dan na red je došao i posjet Dumovcu gdje smo vidjeli pse u kavezima i rasplakali se.

Dječji tjedan bio mi je najbolji i najzanimljiviji tjedan u školi.

Ema Šego, 3. e

Dječji tjedan u 3. e

U našem 3. e razredu Dječji tjedan proveli smo radno i zabavno.

Pisali smo važne poruke kredama u dvorištu škole i pritom se zabavili. Svjetski dan zaštite životinja obilježili smo 4. listopada. Prisjetili smo se pravila ponašanja prema nepoznatim životinjama i razmijenili savjete kako brinuti o kućnim ljubimcima. Naš prijatelj Karlo Sokač u razred je donio svoju papigu Mrvicu. Svi smo bili oduševljeni. Najuzbudljiviji dio tjedna bili su posjeti gradonačelniku Nenadu Panianu i Policijskoj postaji Dugo Selo. Naučili smo puno toga i kući se vratili s poklonima i dragim uspomenama. Na samom kraju tjedna obišli smo Sklonište za nezbrinute životinje u Dumovcu. Tamo smo se družili sa psima i macama, naučili da je briga za ljubimce važna obveza i najvažniju poruku svima: „Udomi, ne kupuj!“

Bio je to najzabavniji Dječji tjedan koji sam doživjela.

Tamara Antunović, 3. e

objavio: Krešo Urek   datum: 24. 10. 2022.