DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE: Svečanost i blagoslov kruha

Povodom obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje, Dana kruha i Svjetskog dana hrane, u srijedu, 13. listopada, održane su dvije svečane priredbe: u jutarnjoj smjeni za učenike 2. i 4. razreda, a u poslijepodnevnoj za učenike 1. i 3. razreda. Priredbe su uveličali ravnateljica Mara Mamuza i velečasni Ivan Valentić koji je blagoslovio kruh. Svaki razred imao je svog predstavnika koji je donio jedan razredni kruh na blagoslov, a ovom prilikom zahvaljujemo svima koji su pečenjem kruha sudjelovali u svečanostima. U nastavku pročitajte izvještaje Radoznalih reporterki te pogledajte fotografije.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje održana je priredba za učenike 2. i 4. razreda.

Za raspjevani uvod pobrinuli su se učenici 2. b razreda pod vodstvom učiteljice Nikoline Barać s „Jesenskom pjesmom“. Nakon pjesme na red su došle i recitacije. Recitaciju „Pekar“ izveli su Nikolas Grgić i Rafaela Đurić, učenici 2. e razreda, pod vodstvom učiteljice Ivane Protuđer. U istom stilu nastavili su Sara Šturm, Leon Brkić, Tena Đuričić, Lucija Šegović i Matej Maranić, učenici 2.a razreda, pod vodstvom učiteljice Marije Sekur Harcet, s recitacijom „Što radi pekar“. Matija Završak, Petar Tavić, Diva Dumančić, Karla Janković, Karlo Marjanović i Eva Samaržija, učenici 2. c razreda, i učiteljica Alenka Kukec igrokazom „Jesenski razgovori“ odvode nas u šumu i upoznaju sa zgodama i nezgodama njezinih stanovnika. Svi učenici četvrtih razreda, pod budnim okom vjeroučiteljice sestre Ankice Juranović i učiteljica glazbene kulture Matee Mikić, uvježbali su svima poznate pjesme o zahvalnosti: „V'jek hvaljen budi“ i „Mi gradimo prijateljstvo“ te dirnuli svakog od nas.

Na kraju priredbe okupljenima se obratio župnik Ivan Valentić čitanjem evanđelja i blagoslivljanjem donesenog kruha. Kroz cijelu priredbu provele su nas voditeljice Helena Coha i Mara Markovanović, 8. d, te Digitalci Matej Crnoja, Karlo Starčević i Fran Žabjačan,  8. b, kao tehnička podrška.

Helena Coha i Mara Markovanović, 8. d

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje jedan je od mnogih važnih datuma koji se  u našoj školi obilježava svake godine. Ove godine obilježen je u četvrtak, 13. listopada, svečanom priredbom i blagoslovom kruha.

U priredbi su sudjelovali su učenici nižih razreda pod vodstvom njihovih učiteljica. Prvo smo ih mi, Petra Anić i Eva Budim, kao voditeljice sve zajedno pozdravile i uvele u priredbu. Za početak smo se svi složili da bismo željeli biti dobri kao kruh, a zatim zaključili što nam je sve potrebno da bi kruh bio dobar. Nakon toga smo poslušali što su nam to pripremili učenici 1. b razreda - brojalica „Pekar“ i pjesma „Mlin“, a potom recitaciju „Kruh i pecivo“ pod vodstvom učiteljice Aleksandre Vajzović-Carić. Poslije zabavnih pjesmi i recitacije na red je došao ples „Falila se Jagica“ koji su izvele učenice 3. b razreda, a voditeljica je bila Ada Trbović. O važnosti kruha za sve ljude rekla nam je „Eva Vidak“ u recitaciji „Kruh“ autora Milana Rogića, voditeljica je bila Dubravka Vuković. Zatim smo se  nasmijali uz igrokaz „Zaljubljeni kiflić“ koji su izvele učenice 3. b razreda uz vodstvo učiteljice Ade Trbović. Onda smo poslušali dvije duhovne pjesme: „Prinosimo kruh“ i „Velik si“ koje su nam izveli učenici 3. e pod vodstvom učiteljice Marine Perković i učiteljice glazbene kulture Matee Mikić koja ih je pratila na klaviru. Bez naših Digitalaca Mateja Crnoje, Karla Starčevića i Frana Žabjačana ništa ne bismo postigli jer su bili odlična tehnička podrška.

Za kraj nam je župnik Ivan Valentić blagoslovio doneseni kruh te smo se pomolili. Svi su se lijepo proveli i vratili se u svoje razrede gdje su blagovali doneseni kruh.

Petra Anić i Eva Budim, 7. d

objavio: Krešo Urek   datum: 15. 10. 2022.