VOLONTERI U AKCIJI: Čitanje na dekicama

Članovi školskog Volonterskog klub „Glava, srce, ruke“, pod vodstvom učiteljice njemačkoga jezika Silvane Piljić i školske pedagoginje Martine Jenik Pelivanović, godinama surađuju s volonterskom udrugom „Smiješak za sve“ te su u srijedu, 28. rujna, u školskoj dvorani organizirali  čitanje na dekicama tzv. „Dekice za snove“. U čitanju su sudjelovale gošće volonterke Gordana Modrušan i Sara Terzić te učenici 1. d s učiteljicom Aleksandrom Vajzović-Carić, 1. b s učiteljicom Melitom Lepotinec, 4. d s učiteljicom Ivanom Matešić, polaznici izvannastavne skupine Vjeronaučne aktivnosti s vjeroučiteljicom Željkicom Bradarić te učenici koji pohađaju dnevni boravak s njihovom voditeljicom Valentinom Čuljak. U nastavku pročitajte izvještaje Radoznalih reporterki i pogledajte fotografije.

Čitanje na dekicama

U srijedu, 28. rujna, našu školu posjetile su volonterke Gordana Modrušan i Sara Terzić iz volonterske udruge „Smiješak za sve“. U školskoj dvorani postavili smo dekice koje su poslužile za održavanje manifestacije čitanja na dekicama s ciljem poticanja čitanje kod učenika.

Učenici su donijeli svoje omiljene knjige. Učenicima nižih razreda volonterke su čitale priče iz knjiga koje su donijeli, a one su donijele grickalice i piće. Učenice Petra Anić i Vita Dragičević iz 7. d razreda također su čitale. Najdraže priče i odlomci iz romana naših učenika su „Lav i miš“, „Gricko“ i  „Ne otvaraj ovu knjigu“ i „Mlade buntovnice“. Učenicima se svidjelo čitanje, te su se lijepo proveli.

Anja Piljić i Vita Dragičević, 7. d

„Dekice za snove“

U srijedu, 28. rujna 2022., u školskoj dvorani održan je projekt pod nazivom „Dekice za snove“. Uz pomoć članica volonterske udruge „Smiješak za sve“ Gordane Modrušan i Sare Terzić, učenika sedmih razreda te djelatnika naše škole uspješno smo razveselili naše mališane. Projekt „Dekice za snove“ jedan je među omiljenijim projektima među učenicima nižih razreda. Naša škola već šest godina sudjeluje u njemu.

Svaki učenik može sudjelovati tako što donese svoju omiljenu knjigu ili slikovnicu i dekicu. Učenici su dočekali „tete pričalice“ s velikim osmijehom na licu, a one su ih počastile grickalicama i pićem. Svi su uživali u čitanju njihovih omiljenih priča. Svidjele su im se „101 dalmatiner“, „Ježeva kućica“, „Miš lavljeg srca“, „Ne otvaraj ovu knjigu“, a posebno im se dopala priča „Gricko“. Većinom su „tete pričalice“ čitale, ali bilo je i hrabrih učenika koji su se javili čitati.

Na kraju druženja djeca su zahvalila na predivnom iskustvu te pozdravila „tete pričalice“.

Tamara Miketa, 7. c, Petra Anić i Eva Budim, 7. e

objavio: Krešo Urek   datum: 15. 10. 2022.