IZLET U KRAŠOGRAD: Zabavne aktivnosti za učenike drugašiće

U sklopu realizacije izvanučioničke nastave, u srijedu, 28. rujna, učenici drugih razreda, u pratnji  učiteljica Marije Sekur Harcet, Nikoline Barać, Alenke Kukec, Marijane Tečić i Ivane Protuđer te ravnateljice Mare Mamuze i pomoćnice u nastavi Renate Dragičević, posjetili su Ekopark „Krašograd“ u Bratini. Za učenike su organizirane različite aktivnosti poput „mužnje“ krave, vožnje vlakićem, igara loptom, povlačenja užeta, potrage za blagom i razgledavanja raznih domaćih životinja. U nastavku pročitajte dojmove učenika 2. b i 2. c razreda te pogledajte fotografije.

U Krašogradu mi je bilo odlično. Vidjeli smo drvene kuće koje imaju nazive po Krašovim slatkišima. Vidjeli smo životinje i igrali razne natjecateljske igre.

Domagoj Berić, 2. b

Igre u Krašogradu bile su super. Najzanimljivije su mi bile igre loptom i povlačenje užeta. Jako sam sretan što sam o nojevima saznao puno zanimljivosti.

Matej Jambrec, 2. b

Uživala sam u mužnji kravice. Nikada to nisam pokušala. Bilo je zanimljivo. Vozili smo se u Krašovom vlakiću i obilazili smo životinje. Puno zanimljivosti saznali smo o nojevima, magarcima i vijetnamskoj svinji.

Korina Stanisavljević, 2. b

Bili smo u Krašogradu. Kad smo stigli, dočekao nas je topli Kraš Express i napolitanke. Vidjeli smo patke, koze, konje i ostale životinje. Saznala sam da su koze jako pametne i tvrdoglave, a konji na nogama imaju kopita. Od svih aktivnosti najviše mi se svidjela igra vuci-potegni.

Eva Samaržija, 2. c

U Krašogradu mi je bilo super. Vidio sam puno životinja – svinje, konje, noja i magarca. Naučio sam da svinje imaju papke, a konji kopita. Najdraža aktivnost bila mi je skakanje u trampolinu.

Tom Pranić, 2. c

Bilo mi je odlično u Krašogradu. Vozili smo se vlakićem i razgledavali. Od svih životinja najviše mi se svidio poni. Na kraju svih aktivnosti tražili smo blago – škrinjicu sa slatkišima. Naš učenik Grga ju je pronašao i svi smo bili sretni.

Karla Jaković, 2. c

Bili smo u Krašogradu. Sudjelovali smo u raznim aktivnostima. Najviše mi se svidjelo skakanje u trampolinu i mužnja kravice. Saznala sam da vijetnamska svinja nije za jelo i da konji imaju kopita. Na izletu je bilo baš zanimljivo.

Aurora Ivančica Kulić, 2. c

objavio: Krešo Urek   datum: 10. 10. 2022.