„STARA JELA Z DUGOG SELA“: Nastup pjevačke skupine 3. e razreda na velikoj pozornici

U sklopu gastronomsko-kulturno-zabavne manifestacije „Stara jela z Dugog Sela“, koja se održala prošli vikend, 17. i 18. rujna, u dijelu programa za djecu na velikoj pozornici „kod sata“ u centru, nastupila je i Pjevačka skupina 3. e razreda, pod vodstvom učiteljice Marine Perković. Učenici su za tu prigodu pripremili pravi mali repertoar tradicionalnih, ali i šaljivih dječjih pjesama - „Dom“,  „Staro sito i korito“, „Teče, teče bistra voda“ i  „Molba gljive muhare“. U nastavku pročitajte dojmove i izvještaje učenika i pogledajte fotografije.

Nastup

U nedjelju, 18. rujna, nastupali smo na manifestaciji „Stara jela z Dugog Sela“. Mi, učenici 3. e razreda, predstavili smo se s četiri pjesme. Prije nas nastupala su djeca iz vrtića.

Sastali smo se kod pozornice kod sata u centru našega grada. Nismo svi došli, ali bilo nas je dosta. Naša učiteljica Marina Perković bila je prekrasna i nasmijana, kao uvijek. Potom se pojavio mali Marko, njezin unuk, te smo se svi s njim fotografirali. Nestrpljivo smo čekali nastup, a što se više bližio, imala sam sve veću tremu. Osim toga, sve se više ljudi okupljalo pred pozornicom. Cijelo vrijeme sam vrtjela u glavi tekstove pjesama, jer sam se bojala da ću neku riječ zaboraviti.

Evo nas, kročili smo na pozornicu! Svi su nas gledali! U publici, među svim tim ljudima, bili su  i moja mama i moja mala sestra Karla i tata. Počeli smo pjevati i to sljedeće pjesme: „Dom“, „Molba gljive muhare“, „Teče, teče bistra voda“ i „Staro sito i korito“. Nisam se ni snašla kad sam, odjednom,  začula veliki aplauz. Upitala sam se zar je već sve gotovo. Uopće nije bilo tako strašno kako sam na početku zamišljala.

Poslije našeg nastupa, ostala sam pogledati i nastup Plesnog kluba Lana. Potom je mama došla po mene i rekla da moramo ići. Prošetali smo Kolodvorskom ulicom, razgledali štandove i, naravno, kupili hrpu bombona te produžili prema autu, jer je tata morao ići na posao. Bilo je lijepo, a nadam se da ću sljedeće godine ostati malo duže.

Maša Bočkaj, 3. e

„Stara jela z Dugog Sela“

Prošle nedjelje održala se naša poznata dugoselska manifestacija „Stara jela z Dugog Sela“. Već sam se u subotu jako veselila priredbi u kojoj ću nastupati s prijateljima iz razreda. Naša učiteljica Marina Perković s osmijehom nas je pripremala za taj dan. Uz zagrljaje i smijeh okupili smo se u centru našega grada. Svi smo bili lijepi i slatki kao bomboni. Tako kažu naše mame i tate.

Učiteljica nas je povela na pozornicu te smo ponosno stali jedni uz druge. Pjevali smo iz sveg glasa i plesali. Nagrađeni smo velikim pljeskom. Ostala je lijepa uspomena i puno fotografija.

Lana Fajdetić, 3. e

„Stara jela z Dugog Sela“

Ujutro sam se spremio i obukao bijelu majicu. Sastao sam se sa svojim prijateljima. Svi su bili u bijelom. Stali smo na pozornicu, otpjevali i otplesali četiri pjesme. Nakon nastupa, obišao sam štandove i kušao razne kolače. Neki su bili ukusni.

Emanuel Krajnović, 3. e

objavio: Krešo Urek   datum: 21. 9. 2022.