PRVI DUGOSELSKI SAJAM CVIJEĆA

Ovoga se proljeća u Dugom Selu prvi put održao „Dugoselski cvijet“, sajam cvijeća, koji su posjetitelji mogli razgledati od 8. do 10. travnja 2011. godine u Domu Hrvatske vojske i u Perivoju grofa Draškovića.

Svečano otvorenje sajma započelo je pjesmom Crvenih koralja „Ruže su crvene“, a u kratkom uvodu gospodin Borivoj Zimonja, novinar Radio Martina, govorio je o tome kako je život bez cvijeća nezamisliv: žene i djevojke ne bi mogle bez mirisnih parfema i darovanih buketa, pisci, slikari i glazbenici često u njemu nalaze inspiraciju, njime izražavamo ljubav i dajemo komplimente.

Zahvalivši se brojnim izlagačima na uljepšavanju Dugog Sela, sajam je svečano otvorio gradonačelnik Vlado Kruhak te istaknuo da se ovaj prvi „Dugoselski cvijet“ održava u čast djece. Učenica Lucija Matešić gradonačelniku je prigodno darovala veliku Uskrsnu pisanicu, a gospodin Zimonja uručio mu je cvijet jabuke kao simbol dolaska boljih vremena.

Sajam je inače bio izložbenog i prodajnog karaktera, a ponuda bilja, cvijeća,  suvenira i nakita bila je šarolika i raznovrsna. U Domu HV-a, osim našeg prodajnog mjesta, svoje su izložbeno-prodajne kutke imali i OŠ „Ivan Benković“, SŠ Dugo Selo, dječji vrtići Dugo Selo, Didi i Buba Biba te Centar Stančić. Na štandovima su se mogli kupiti predmeti koje su izradili i oslikali učenici, mališani i korisnici Centra Stančić: vaze, staklenke, magneti, uskrsna jaja, cvijeće, posude, kutije, šalice, nakit, licitarska srca, marame, heklane stvarčice, torbe, crteži i slike. Vrtna izložba u Perivoju grofa Draškovića bila je puna mirisnih i raznobojnih dekoracija.

ŠTAND OŠ JOSIPA ZORIĆA

Pripreme za sajam cvijeća počele su još početkom ožujka, a sastojale su se od mnogih kreativnih radionica u kojima su sudjelovali učenici, učiteljice razredne nastave i drugi nastavnici koji su rado uključili u izradu, dotjerivanje i odabir izložbenih i prodajnih predmeta i ukrasa. Tu posebno valja istaknuti one najmlađe, učenike od 1. do 4. razreda, koji su se osobito zauzeli svojom maštovitošću, vještinom i marljivošću, te učiteljicu Radojku Lulić, koja je bila glavni idejni voditelj te koordinator cjelokupne organizacije vezane za sajam.

Međutim, osim učenika i učitelja, obogaćivanju štanda pridonijeli su roditelji i bake koji su nam donirali mnogo materijala i gotovih predmeta poput velikih pisanica, meda, sličica, akvarela i lanenih torbi koje smo sami oslikali.

Izložba je bila prodajna i humanitarnog karaktera, a sakupljena sredstva namijenjena su socijalno ugroženim učenicima i učenicima slabijeg imovinskog stanja.

Postava izložbe oduševila je mnoge posjetitelje i znatiželjnike te smo prikupili dosta sredstava, a pripomogli su i učenici i nastavnici koji su se rado odazvali da par sati vikenda provedu na sajmu i svjedoče kako mnogi zainteresirani kupuju sličice, lanene torbe, magnete, privjeske, šeširiće, vesele kuhače, med, oslikane čaše, podmetače, kantice sa cvijećem i kantice za pribadače, eko cvjetiće od sjemenki, plastičnih boca i salveta, vaze, pisanice i leptiriće.

„Radoznali reporteri“

Više fotografija pogledajte u bogatoj fotogaleriji!

objavio: Krešo Urek   datum: 13. 4. 2011.

« Svibanj 2024 »