PRVI DAN ŠKOLE: U klupe sjelo 117 učenika!

Prvi dan nove školske godine 2019./2020. obilježen je u ponedjeljak, 9. rujna, svečanim programom za učenike prvih razreda te dobrodošlicom ravnateljice Mare Mamuze svim našim učenicima u predvorju škole. Prijem učenika prvih razreda i njihovih roditelja održan je u sportskoj dvorani, a svečanosti su prisustvovali i zamjenik gradonačelnika Nikola Tominac, predsjednik Gradskog vijeća Darjan Budimir te pročelnik za društvene djelatnosti Veljko Bertak.

Ravnateljica škole Mara Mamuza budućim je đacima i njihovim roditeljima zaželjela uspješan početak školovanja pozvavši sve na suradnju, toleranciju i uzajamno razumijevanje. Također, zahvalila je predstavnicima Grada na potpori za ulaganja u školu, osobito za formiranje produljenog boravka za učenike koji će ove godine po prvi puta koristiti novouređeni prostor. Voditeljica produženog boravka je učiteljica Romana Hrdan.

Zamjenik gradonačelnika Nikola Tominac obratio se učenicima i roditeljima zaželjevši im uspješan početak nove školske godine te je istaknuo veliku ulogu ravnateljice Mare Mamuze i svih djelatnika škole u stvaranju ugodne atmosfere. Predsjednik Gradskog vijeća Darjan Budimir prisjetio se svojih školskih dana te je pohvalio sve svoje učitelje, a osobito učiteljicu kao važnu osobu tijekom njegova školovanja. Istaknuo je izvrsnu suradnju dugoselskih škola, Grada Dugog Sela i Zagrebačke županije kojom su omogućeni besplatni radni materijali za sve učenike. Osim toga, svi su prvašići  u ime gradonačelnika Nenada Paniana i Grada Dugog Sela na poklon dobili dječju slikovnicu edukativnog karaktera „Hrvatska za djecu“ u kojoj glavna junakinja Ana vodi svoje male čitatelje kroz sve kulturne i turističke znamenitosti naše domovine.

Svečanu priredbu izveli su učenici 5. i 4. razreda pod vodstvom učiteljica razredne nastave  Ade Trbović, Romane Hrdan, Ivane Matešić, Mirele Škarić te učiteljica glazbene kulture Tene Čačić i Marije Šarkanj. Kroz dramsko-scenske, recitatorske, plesne i pjevačke točke stariji su učenici budućim školarcima pokazali da škola nije samo mjesto učenja, već i mjesto igre, zabave, druženja i veselja. Na kraju svečanosti učiteljice 1. razreda Ana Ladan, Danijela Medaković, Marija Bićanić, Ivana Matešić i Mirela Škarić povele su svoje učenike u njihove razrede, a vjerujemo da će mnogi od njih zauvijek pamtiti svoj prvi dan škole.

objavio: Krešo Urek   datum: 11. 9. 2019.