TERENSKA NASTAVA: Sedmi razredi boravili 3 dana u Srednjoj Dalmaciji

Učenici sedmih razreda su od 5. do 7. lipnja boravili na terenskoj nastavi u Srednjoj Dalmaciji. Smješteni u Biogradu na Moru, na dnevnoj su razini u pratnji svojih razrednica i stručnih vodiča razgledali poznata jadranska mjesta i bisere svjetske baštine kao što su Nacionalni parkovi „Krka“ i „Kornati“, Šibenska katedrala ili Park prirode „Telašćica“.

Terenska nastava u Srednjoj Dalmaciji

Cijele školske godine smo s nestrpljenjem očekivali naše putovanje, planirali i smišljali. I konačno, 5. lipnja smo se probudili sa znanjem da napokon idemo na maturalac! Proveli smo ga ovako:

Prvi dan - 5. lipnja

U osam ujutro smo se našli ispred škole i spremili se za tri potpuno slobodna dana. Ili smo barem tako mislili. Prvo smo se uputili prema Nacionalnom parku „Krka“ gdje je bilo prelijepo jer  slapovi zaista oduzimaju dah. Nakon toga smo otišli do Sokolarskog centra Dubrava gdje smo naučili mnogo o raznim vrstama ptica, dobili ih priliku fotografirati i hraniti ih. Tamošnji je vodič predavanje izložio na zanimljiv i duhovit način što se svakome svidjelo. Nakon toga smo išli u hotel te se smjestili u sobe. Vrlo brzo poslije toga smo otišli na zabavu i dobro se proveli.

Drugi dan – 6. lipnja

Ujutro smo otišli na doručak i ubrzo krenuli u obilazak Nacionalnog parka „Kornati“ i Parka prirode „Telašćica“. Kornate smo obilazili brodom gdje smo uživali u moru, vjetru i pogledu jer put traje dva sata i trideset minuta u jednom smjeru. Na Telašćici smo se popeli na hridi, prošetali uz slano jezero Mir i okupali se u moru. Vratili smo se u hotel gdje smo se mogli kupati u bazenu. Kasnije smo otišli na zabavu i potom na spavanje.

Treći dan – 7. lipnja

Prije podneva smo imali slobodno vrijeme za spremanje stvari, kupanje i doručak. Zatim smo krenuli prema otoku spužvara, Krapnju i gradu Šibeniku kojim smo prošetali i razgledali poznatu katedralu. Iza toga uputili smo se prema Dugom Selu umorni, ali sretni jer smo nosili puno lijepih uspomena, iskustava i novih prijateljstava. Proveli smo se odlično vrijeme i uživali u svakom trenutku.

Antonija Vukadin i Matija Belic, 7. d

objavio: Krešo Urek   datum: 12. 6. 2019.

« Svibanj 2024 »