„UMJETNOST BEZ GRANICA“: Izložba „Jedinstvo različitosti“

U sklopu međunarodnog projekta „Umjetnost bez granica“, u organizaciji Zagrebačke županije i Osnovne škole „Ivan Benković“, od 16. do 18 svibnja u Vitezu u Bosni i Hercegovini održale su se  brojne aktivnosti u kojima su sudjelovali učitelji naše škole. Središnji događaj bio je otvorenje izložbe „Jedinstvo različitosti“ u Galeriji Ovnak u Vitezu, na kojem su brojnim posjetiteljima predstavljeni umjetnici čiji će radovi u Galeriji ostati izloženi još nekoliko tjedana. Izloženi su radovi akademskih umjetnika i učitelja likovne kulture Barbare Biđin iz naše škole, Marijane Džepine (SŠ „Ivan Švear“ i OŠ Đurmanec), Martine Gracin (OŠ „Ivan Benković“), Izabele Hren (OŠ Milke Trnine), Ivana Oštarčevića (OŠ Ljudevita Gaja) i Roberta Samardžića (OŠ „Stjepan Radić“).

Umjetnici su donirali neka svoja djela. Naime, na aukciji, koja se održala nakon svečanoga otvorenja, njihovi su se radovi prodavali, a novac će od prodanih radova biti darovan Edukacijsko-rehabilitacijskom centru Duga i Udruzi Betanija koje skrbe o osobama s posebnim potrebama.

Učitelji likovne kulture iz škola Zagrebačke županije Barbara Biđin, Ivan Oštarčević, Marijana Đepina, Martina Gracin, Robert Samardžić, Tajana Brnić i Nada Tomašić također su održali radionice za učenike Osnovne škole Bila, Osnovne škole Dubravica, Osnovne škole Vitez i Osnovne škole Nova Bila te za štićenike Edukacijsko-rehabilitacijskog centra „Duga“ i Udruge „Bretanija“.

Svečano otvorenje obogatio je i zbor učiteljica OŠ „Ivan Benković“ i naše škole pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Barbare Pavić, otpjevavši nekoliko prigodnih pjesama iz svog bogatog repertoara.

Video zapis s otvorenja pogledajte na ovom linku.

Fotografije preuzete s portala www.travnicki.info

objavio: Krešo Urek   datum: 25. 5. 2019.

« Svibanj 2024 »