DAN EUROPE: Priredba u OŠ „Ivan Benković“ i koncert u Glazbenoj školi

Domaćini obilježavanja Dana Europe u Dugom Selu bile su OŠ „Ivan Benković“ i Glazbena škola Dugo Selo. Svečanost je otvorio ravnatelj Branko Goleš, a na skupu su sudjelovali izaslanici Grada Dugo Selo Darjan Budimir, Nikola Tominac i Jasminka Kokot Bambić te predstavnici drugih ustanova. Glazbeni dio otvorili su učenici SS Dugo Selo izvedbom „Ode radosti“, a uz izlaganja o EU projektima i goste predavače nastupili su i naši učenici. Vita Dragičević, 3. b, izvela je recitaciju „Đipalo-Ripalo“, a Pjevačka skupina učiteljice Marine Perković pjesmu „Mi smo taj svijet“. Učenici 7. razreda s prof. Natašom Čajić Kresonja slušali su izlaganje „Hakuna Matata“. Navečer u Glazbenoj školi uz druge izvođače nastupio je i Zbor dugoselskih učiteljica s repertoarom popularnih pjesama.

Predavanje „Hakuna Matata“ povodom Dana Europe

Povodom dana Europe,  9. svibnja, u OŠ „Ivan Benković“ prisustvovali smo predavanju profesora geografije Dejana Nemčića pod nazivom „Hakuna Matata“. Priliku poslušati ovo zanimljivo predavanje imali su učenici 7. razreda s prof. Natašom Čajić Kresonjom, koji upravo obrađuju gradivo Europe. Cilj je bio da s predavanja odemo s drugačijim pogledom na svijet i sa shvaćanjem koliko smo mi zapravo sretni. Slušali smo kako je živjeti u Africi. Djeca ondje jedva čekaju otići u školu i zahvalni su na svakoj prilici koju imaju. Zatim smo čuli o projektu uz koji učenici obilaze svijet sjedeći u učionicama. Prijatelji prof. Nemčića se javljaju uživo i tako približavaju učenicima poznate svjetske lokacije poput Tokija, Perua, New Yorka, dijelova Afrike pa čak i s Antarktike. I zaista, na kraju smo svi otišli s puno znanja i želje da promijenimo svoj stav. Vidjeli smo također da svi mi imamo puno ideja kako promijeniti nešto na bolje, ali se bojimo. Na kraju dana zaključili smo da možemo učiniti velika djela odricanjem od samo 5 kn jer lijek za malariju koji spašava živote košta upravo toliko.

Antonija Vukadin, 7. d

objavio: Krešo Urek   datum: 10. 5. 2019.

« Svibanj 2024 »