U ŠKOLSKIM KLUPAMA: Predškolarci Dječjeg vrtića Dugo Selo posjetili četvrtaše

U srijedu, 20. ožujka našu su školu posjetila djeca predškolskog uzrasta, njihove odgajateljice i pedagoginja Nikolina Bošnjak iz Dječjeg vrtića Dugo Selo. Povod njihova posjeta jest činjenica da će mnogi od njih sljedeće godine krenuti u školu i sjesti u školske klupe. Učenici četvrtih razreda i njihove učiteljice Romana Štagl, Danijela Medaković, Sanja Todorić, Ivana Matešić i Mirela Škarić pripremili su im dobrodošlicu.

Na samome početku programa djeci se obratila naša ravnateljica Mara Mamuza koja je izrazila veselje što će upravo mnogi od sadašnjih polaznika vrtića sljedeće godine postati učenici naše škole. Poručila im da škola nije strašna, već da se u njoj, osim što se uči, igra, pleše i pjeva. To su učenici i pokazali svojim nastupima. „Pjesmu dobrodošlice“ pod vodstvom učiteljice Sanje Todorić izveli su učenici 4. c razreda. Zatim su slijedili kratki igrokaz „Četiri godišnja doba“ pod vodstvom učiteljice Danijele Medaković izveli su polaznici Literarne skupine koji su ujedno i autori teksta: Klara Sruk i Ivona Šimić iz 4. a te Borna Bečirović i Sanja Križan iz 4. b. razreda, recitacija ekološke tematike  „Razgovor proljetnica“ koju su, pod vodstvom učiteljice Ivane Matešić, izvele su učenice 4. d razreda: Mara Markovanović i Helena Coha te recital „Tri smijeha i mali smješko“ autorice Sanje Petrov koji su, pod vodstvom učiteljice Romane Štagl, izveli učenici 4. a razreda: Emanuela Knez, Mia Butorac, Patrik Papa i Ema Lukačević. Na kraju, svi učenici četvrtih razreda otpjevali su dvije pjesme „En-ten-tini“ i „Stodola pumpa“ uz klavirsku pratnju njihove učiteljice glazbene kulture Barbare Pavić, a trećoj pjesmi „Ka si sretan“ pridružili su se naši budući đaci.

Nakon kratkoga programa učiteljice i četvrtaši poveli su u svoje učionice pet skupina djece. Najmlađi su sjeli u klupe, a učenici su im pomagali rješavati zadatke koji su ih čekali pripremljeni na listićima. Zajedno su se igrali i družili.

Na odlasku djeca su rekla da se vesele školi, a nama učenicima svidjelo se provoditi vrijeme s njima.

Ema Blažinović, Tara Martinović i Marija Ravenšćak, 4. c

objavio: Krešo Urek   datum: 25. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »