PROMET U GRADU: Drugaši posjetili zagrebačke prometne terminale

U srijedu, 20. ožujka učenici 2. razreda s učiteljicama Marijom Sekur Harcet, Elvirom Kopun, Petrom Relić, Marijanom Tečić i Majom Šarić posjetili su Autobusni kolodvor Zagreb, željeznički Glavni kolodvor i Zračnu luku „Franjo Tuđman“. Terenska nastava povezana je s gradivom prirode i društva, odnosno s lekcijama o prometu u gradu. U nastavku pročitajte učeničke izvještaje i dojmove te pogledajte fotografije.

Izlet u Zagreb

U srijedu smo svi učenici 2. razreda išli na izlet u Zagreb. Prvo smo posjetili Zračnu luku „Franjo Tuđman“. Tamo smo s vodičem Petrom razgledavali aerodrom i gledali avione. Prolazili smo kroz „rendgen“, prvo mi, a onda i naše jakne. Poslije toga autobusom smo se uputili do zagrebačkog Glavnog kolodvora. Obišli smo i željeznički kolodvor i vidjeli mnogo vlakova i jednu staru lokomotivu.  Zatim smo se kratko vozili autobusom do Autobusnog kolodvora Zagreb. Nakon kratkog obilaska vratili smo se u Dugo Selo.

Dan je bio prekrasan, a izlet jako zanimljiv i vrlo poučan. Sretna sam što smo bili na izletu.

Jana Jakopović, 2. d

Izlet

Na izlet u Zagreb putovali smo autobusom. Posjetili smo zračnu luku te željeznički i autobusni kolodvor. Aerodrom je odbio naziv „Franjo Tuđman“ po prvom hrvatskom predsjedniku. Tamo smo vidjeli detektor metali kroz koji moraju proći svi putnici. Također, vidjeli smo i trake za prtljagu. Najzanimljivije mi je bilo gledati uzlijetanje i slijetanje aviona.

Nakon toga posjetili smo Glavni željeznički kolodvor Zagreb. Tamo smo vidjeli puno vlakova koji dolaze i odlaze. Na kraju putovanja posjetili smo Autobusni kolodvor Zagreb. Vidjeli smo mnogo autobusa. Nakon cjelodnevnog druženja s prijateljima, vratili smo se u Dugo Selo.

Mia Sokač, 2. d

Upoznajmo prijevozna sredstva

Kao i svakoga da u osam smo sati došli u školu. S učiteljicom smo otišli u kuhinju po sendviče. Bili smo potpuno spremni za dugo očekivani izlet. Autobus nas je čekao, ukrcali smo se i krenuli prema našoj stanici, Zračna luka „Franjo Tuđman“. U luci nas je dočekao vodič koji nas je kroz sve proveo. Vidjeli smo avione i prošli smo kroz „rendgen“.

Zatim smo krenuli prema željezničkom Glavnom kolodvoru. Dok smo čekali vlak, malo smo pojeli i popili. Kada je vlak stigao, svi smo se ukrcali i vlakom krenuli na Glavni kolodvor u Zagrebu. Razgledali smo staru lokomotivu koja je nekada vozila na paru i ugljen.

Tamo nas je čekao autobus koji nas je odvezao do Autobusnog kolodvora gdje nas je dočekao vodič kojeg smo pažljivo slušali. Izašli smo iz zgrade, otišli do perona 503 gdje nas je čekao autobus za Dugo Selo.

Fran Gereci, 2. d

Terenska nastava

Moj 2. d razred krenuo je u 8.50 sati. Autobusom smo se vozili do Zračne luke u Velikoj Gorici. Tamo smo prošli kroz „rendgen“ metala i vidjeli avione kako uzlijeću. Krenuli smo na vlak pa smo usput vidjeli staru zračnu luku i stare avione. Došli smo do stajališta vlakova, ukrcali se na vlak. Stigli smo na Glavni željeznički kolodvor Zagreb. Vidjeli smo staru lokomotivu i učili o kolosijecima i peronima. Na samom završetku vidjeli smo Autobusni kolodvor Zagreb. Jako zahvaljujem vodiču i vozaču koji su nas vozili i proveli kroz svijet. Svi smo se sretno vratili u Dugo Selo.

Vid Stolnik, 2. d

Posjet zračnoj luci

Danas sam posjetio Zračnu luku „Franjo Tuđman“ u Zagrebu. Tijekom boravka u luci imao sam priliku vidjeti kako avioni slijeću i polijeću. Osim velikih aviona vidio sam i male sportske. U blizini je vojni aerodrom pa sam vidio vojne helikoptere i MIG kako polijeću. Više puta sam bio u Zračnoj luci, ali ovaj put je bio poseban, jer sam išao sa svojim prijateljima iz razreda i učiteljicom.

Vedran Topolko, 2. a

Promet

Danas smo bili u Zračnoj luci „Franjo Tuđman“, na Autobusnom kolodvoru Zagreb i na Glavnom kolodvoru Zagreb. Bilo mi je lijepo i uzbudljivo. Naučio sam različite vrste prijevoznih sredstava. Vozio sam se u vlaku i autobusu. Najviše mi se svidjelo to što sam u vlaku sjedio pored Engleza.

Mihael Kralj, 2. a

Posjet zračnoj luci

Danas smo bili na terenskoj nastavi i posjetili Zračnu luku „Franjo Tuđman“. Vidjeli smo slijetanje i polijetanje aviona. Najzanimljivije je bilo kada smo prolazili kroz detektor metala. Zbog metalne značke na mojoj majici, detektor je pištao kada sam ja prolazio.

Mihael Mrnjec, 2. a

Izlet u Zagreb

Došla sam ujutro u školu, otišli smo u kuhinju i ušli u autobus. U autobusu sam sjedila s Mihaelom. Otputovali smo do Zračne luke gdje smo gledali avione. Autobusima smo putovali do željezničkog Glavnog kolodvora. Na kolodvoru smo vidjeli lijepu lokomotivu iz 1940. godine. Provozali smo se vlakom. Bili smo i na Autobusnom kolodvoru i vidjeli autobuse. Lijepo sam se provela i puno naučila.

Barbara Kostantinov, 2. a

objavio: Krešo Urek   datum: 23. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »