Zima u školi

Pročitajte sastavke Radoznalih novinara o tome kako smo u školi dočekali zimu!

Pogledajte i bogatu fotogaleriju!

Božićna priča

Stigla je zima, a s njom i najblještaviji mjesec u godini. Sv je ukrašeno pa i naša škola. U njoj se nalaze božićne jaslice i jelka. Sve je u stilu Božića. Na radiju sviraju božićni taktovi, svi pričaju o najljepšem blagdanu. Svi ga s veseljem iščekuju i svi mu se raduju.

Naša je škola ide korak po korak prema Božiću. Bit će postavljene i lampice u zlatnim, crvenim i drugim božićnim bojama.

Sve će sjati u najljepšem svjetlu i tibi obasjano Božićem. Sve će odisati bijelim, snijegom zametenim, blagdanom.

Lea Solarić, 6. a

Božićno vrijeme u OŠ Josipa Zorića

Pao je prvi snijeg. Sva su djeca vesela i grudaju se. Vrijeme je došašća i svi iščekuju Božić. Na školskim panoima pojvili su se božićni radovi, ukrasi i slike. U školskom hodniku postavili su veliki bor, okitili ga i stav ili poklone ispod njega. Svi učenici najviše se raduju kraju polugodišta, kraju učenja i brigama. Na školskom stubištu učenici su u kolažu napravili djeda Božićnjaka. Po učionicama nižih razreda možemo vidjeti mnogo lijepih božićnih radova i ukrasa. Za zadnji dan škole učenici su priredili božićnu priredbu na kojoj će se pjevati i plesati na božićne pjesme.

U našoj školi svi su osjetili duh Božića i rođenja Isusa u Betlehemu te su svi radosno i veselo raspoloženi u iščekivanju Božića.

Katarina Galić, 6. a

Božićni ugođaj

Došlo je božićno vrijeme. Snijeg je posvuda. Sva su djeca zaigrana i vesela.

Božić je došao i u moju školu. Panoi su ukrašeni božićnim prizorima, napravljenim od kolaža. Božićna drvca ukrašena su pahuljicama i ukrasima što su ih napravila djeca. Najviše su me oduševile jaslice na katu škole. Učionice blistaju svježinom najljepšeg blagdana. Volim slušati melodije Božića koje na glazbenom dobivaju svoj smisao. Na likovnoj kulturi crtamo motive nadolazećih blagdana. Ulice su pune svjetlećih lampica. Centar grada je najposebniji. Drveća su također ukrašena. Najveće božićno drvce nalazi se u samom srcu grada. Tamo je i prekrasan adventski vijenac sa četiri svijeće.

Radostan, poseban i za mene najljepši dan u godini jest Božić.

Marija Grgošić, 6. a

objavio: Krešo Urek   datum: 22. 12. 2010.

« Svibanj 2024 »